روش های آماده سازی شیردهی زنان


روش های آماده سازی شیردهی زنان

روش های آماده سازی شیردهی زنان

 

پس از حمام یا دوش گرفتن، نوک سینه های خود را با یک لیف حوله ای و سریع بمالید. به هر حال، مراقب باشید، تحریک نوک سینه ها در اواخر دوران بارداری می تواند موجب بروز انقباضات رحمی شود. هنگامی که به اواخر دوران بارداری خود نزدیک می شوید، قبل از انجام این نوع تحریک، از پزشک خود سؤال کنید.

یک راه برای حل این مشکل، مالیدن وازلین، پماد ضد باکتری یا روغن بچه بر روی آرئول به جز نوک سینه هاست برخی از خانم ها نوک سینه های تورفته دارند و در طول دوران بارداری نگرانند که این امر شیر دادن را مشکل کند. معمولا، این مشکل قبل از تولد نوزاد خود به خود اصلاح می شود، ولی چند روش می تواند به این مسئله کمک کند:

از شست و انگشت اشارهی یک دست برای به عقب بردن پوست اطراف آرئول استفاده کنید. اگر با این کار نوک سینه ها بیرون نیامد، با شست و انگشت اشاره ی دیگر خود به آرامی آن را بگیرید، به سمت بیرون بکشید و چند دقیقه ای آن را نگه دارید؛. این تمرین را چند بار در روز تکرار کنید. می توانید کاپ های پلاستیکی مخصوصی بپوشید که برای سینه است (در اکثر داروخانه ها موجود است و برای بیرون کشیدن نوک سینه ها طراحی شده است.

یکی از این روش های آماده سازی را برای مدت کوتاهی در طول سه ماهه ی دوم شروع کرده و سپس به تدریج به مقدار زمانی که بر روی سینه های خود کار می کنید، بیفزایید یا تا زمانی که نوک سینه ها به خودی خود بیرون بماند، کاپها را بپوشید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد