روش های درمانی رفع مشکلات دندان درآوردن


روش های درمانی رفع مشکلات دندان درآوردن

روش های درمانی رفع مشکلات دندان درآوردن

 

درمانهای عمومی:

۱- در موارد تب معمولاً دندانپزشک پس از مشورت با پزشک کودک نسبت به تجویز آنتی بیوتیک لازم اقدام خواهد نمود.

۲- بی قراری کودک را می توان با مصرف آرامبخش های ملایم مانند شربت پرومتازین کاهش داد

. ۳- می توان از مسکن های ملایم مانند آسپیرین و استامینوفن استفاده کرد. بخصوص شبها ممکن است کودک به علت درد یا خارش بیدار شود که می توان با استفاده از این گونه مسکن ها او را آرام کرد. - باید دستان کودک همواره تمیز و عاری از آلودگی باشد تا موجب انتقال عوامل بیماریزا به دهان کودک نگردد.

درمانهای موضعی:

۱- همانگونه که اشاره شد، کودکی که دندان در می آورد. علاقه دارد هر چیزی را وارد دهان خود نموده و گاز بزند. برای کمک به کودک در این مورد می توان از وسائل پلاستیکی مخصوصی که برای این منظور ساخته اند استفاده نمود. بعضی از مادران گوشت یا میوه جات سفت را به دست کودک می دهند تا گاز بزند. باید مراقب بود تا این گونه مواد غذایی در حلق و مجرای تنفسی کودک نیفتد؛ بعلاوه باید مراقب آلودگی وسائل یا غذاهایی که برای این منظور به دست کودک داده می شود، بود.

۲- استفاده از پمادهای بی حس کننده بویژه قبل از غذا می تواند موجب آرامش کودک گردد تا بهتر غذا بخورد.

۳- استفاده از پستانک، مشروط بر این که استاندارد و بی ضرر باشند، می تواند به رویش دندانهای ناحیه جلو دهان کودک کمک کند . در ایران. والدین کودکان باید توجه داشته باشند قبل از هر گونه اقدامی در مورد استفاده از داروها یا وسائل با دندانپزشک کودکان مشورت نمایند تا کودک خود را در معرض خطرات ناشی از خود درمانی قرار ندهند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد