قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / روش های ساده برای سازگاری شیر مادر به کودک
عدم سازگاری شیر مادر به کودک
عدم سازگاری شیر مادر به کودک

روش های ساده برای سازگاری شیر مادر به کودک

روش های ساده برای سازگاری شیر مادر به کودک

عدم سازگاری شیر مادر به کودک

اگر متوجه شدید که شیر شما با کودک سازگار نیست، به او به طور مرتب روزانه یک وعده سوپ هویج رقیق و یک مرتبه شیر خودتان را بخورانید و به همین ترتیب ادامه دهید. به جای شیر پستان خود میتوانید شیر گاو کم چرب را با نبات، شیرین کنید و به طفل بدهید. کم شیری قبل از چهار ماهگی: اگر شیر شما مقدارش کم است و نوزاد سیر نمی شود و زیر چهار ماه می باشد، گه گاهی شیره بادام به او بدهید.

روزی نیم فنجان شیر گاو کم چرب را با نبات شیرین کنید و به او بدهید. روزی نیم فنجان آب هویج خام و ضاف کرده به او بدهید. همه روزه صبح ها یک قاشق چای خوری داخل یک زرده تخم مرغ خام فرو کنید (به طوری که زرده به قاشق مالیده شود) و به او بدهید. این کار  را هر روز انجام دهید با این تفاوت که هر روزی  که می گذرد کمی مقدار زرده تخم مرغ را بیشتر کنید

کمک شیر پس از چهار ماهگی: اگر شیر شما مقدارش کم است و نوزاد سیر نمی شود، هر روز کمی عسل یا کمی پوره موز یا آب سیب زمینی یا آرد جوانه گندم را با آب انگور زرد و رسیده مخلوط کنید و به او بدهید.

گرفتگی مجرای شیر

اگر مجرای شیر در قسمت نوک پستان گرفته است برای باز شدن آن، ۵۰ گرم برگ، گل و ساقه ریحان را در یک لیتر سرکه انگور سیاه یا آب انگور سیاه ۴۸ ساعت خیس کنید و هر روز یک یا دو فنجان از آن را قبل از غذا بنوشید.

بند آمدگی شیر

برای رفع بندآمدگی شیر در پستان، برگهای تازه نعناع را بکوبید، بعد با آرد جو ترکیب و بر پستان ضماد کنیدجعفری تازه را بکوبید و روی سینه و پستان ها قراردهید

برگهای تازه کلم قمری را بکوبید و با عدس کوبیده شده مخلوط و بر آن ضماد کنید. چند مرتبه با آب جوشانده رازیانه به صورت گرم پستان را کمپرس کنید. باقلای تازه را بکوبید و با چغندر پخته شده و کمی روغن کنجد مخلوط و روزی پنج مرتبه روی پستان ها ضماد کنید و هنگام باز کردن، با روغن بنفشه خوب مالش دهید و قبل از تکرار کردن ضماد، پستان را با آب نیم گرم بشویید و مالش دھید.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *