قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / روش های صحیح میوه خوردن …..
میوه خوردن
میوه خوردن

روش های صحیح میوه خوردن …..

روش های صحیح  میوه خوردن …..

 

انتخاب میوه متناسب با مزاج

 

با توجه به متفاوت بودن افراد و ویژگی مزاج آنها مصرف میوه در یک زمان خاص برای تمام افراد توصیه نمی شود. در هر فرد با توجه به ویژگی مزاج و همچنین هدف از مصرف میوه، زمان مصرف متفاوت است. به طور کلی اکثر اطبا زمان مناسب مصرف میوه را قبل از غذا ذکر می کنند زیرا اعتقاد دارند که سرعت هضم میوه زیاد است. باید توجه داشت مصرف میوه های تر از قبیل زردآلو، توت، خربزه، هلو و الو قبل از غذا در تابستان مناسب نیست

 

میوه خوردن بعد از غذا

 

اگر میوه پس از غذاخورده شود، با غذا مخلوط شده و زمان توقف آن در معده طولانی می شود. در نتیجه میوہ فاسد می شود و باعث فساد غذا نیز می شود. به این معنی که مصرف میوہ با غذا باعث ایجاد اختلال  در هضم و تولید اخلاط فاسد می شود. در حقیقت میوه  تازه بهتر است با میوه  ایجادکننده قبض در شکم مانند به، انار و مصرف شوند ایجاد یېوست در فرد می کنند، بنابراین بهتر است بعد از غذا مصرف شوند.

روش مطلوب آن است که فرد پس از مصرف میوه کمی راه برود و سپس غذا بخورد.

 

همزمان خوردن چند میوه 

 

با توجه به متفاوت بودن افراد با یکدیگر از سویی و تفاوت انواع میوه از سوی دیگر مصرف هیچ دو میوه با هم توصیه نمی شود و در هر بار مصرف میوه بهتراست بین مصرف انواع غذاها و میوه فاصله زمانی رعایت شود تا هر یک جداگانه هضم شده و در هضم یکدیگر اختلال ایجاد نکنند.

 

بهترین میوه

 

بهترین میوه از دیدگاه طب سنتی انجیر و انگور است. به طوری که گفته می شود انگور و انجیر بیشترین خاصیت غذایی را دارند. مصرف خرما نیز در مناطقی که به خوردن آن عادت دارند، بسیار مفید است. انار، به، سیب و خربزه نیز از جمله میوه  مغذی هستند. به علاوه تمام موارد گفته شده مصرف میوه خشک که در تمام سال قابل نگهداری است نیز مفید است.

 

خوردن آب پس از میوه 

 

مصرف میوه ای کاملا نرسیدہ ، یا میوه  که محل رویش آن با محل زندگی فرد متفاوت است چندان توصیه نمی شود. به علاوه باید توجه داشت بعد مصرف میوہ تازه نباید آب به ویژه  آب یخ مصرف شود

 

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *