قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص مردان / روش های پیشگیری از ایجاد باروری توسط مردان
روش‌های جلوگیری از بارداری در مردان
روش‌های جلوگیری از بارداری در مردان

روش های پیشگیری از ایجاد باروری توسط مردان

روش های پیشگیری از ایجاد باروری توسط مردان

در حال حاضر تنها دو روش پیشگیری برای مردان در دسترس است که عبارتند از: کاندوم و وازکتومی،

وازکتومی

وازکتومی یا «بستن طناب های انتقال دهنده اسپرم» قطع و بستن مجاری منی بر منشأ گرفته از بیضه هاست. این روش یک جراحی ساده و کم هزینه است که تحت بیحسی موضعی و ظرف ۲۰ دقیقه انجام می شود و نیازی به بستری شدن ندارد. بعد از ۱۵ تا ۲۰ بار انزال برای تخلیه اسپرم های باقی مانده در مجاری منی بر عقیمی دائمی ایجاد می شود. به خاطر داشته باشید تا انجام آزمایش منی توسط پزشک و نشان دادن دو بار انزال بدون اسپرم نباید خود را عقیم تصور کنید.

کودکان بسیاری از پدران تازه وازکتومی شده به وجود آمده اند. وازکتومی هیچ اثری روی تمایل و عملکرد جنسی ندارد و حتی با آسوده کردن زن و شوهر از اضطراب ناشی از حاملگی ناخواسته باعث بهبودی این دو عامل میشود. به همین دلیل هرگاه زن و شوهر متقاعد شدند که خانواده شان کامل است، ممکن است به انجام وازکتومی ترغیب شوند

کاندوم ها

کاندوم ها یا غلاف های پیشگیری کننده در حدود ۹۰ درصد در پیشگیری از حاملگی مؤثرند و همچنین ممکن است بیش از سایر روش های پیشگیری در جلوگیری از بیماریهای مقاربتی مثل تبخال و ایدز مؤثر باشند. مؤثرترین کاندوم ها آنهایی هستند که دارای مواد نرم کننده اسپرم کش مثل نان اکسینول – ۹ هستند. نقطه ضعف اصلی کاندوم ها کاهش احساس در مردان است که باعث کاهش پذیرش استفاده از آنها شده است. در موارد نادر حساسیت به لاستیک باعث ایجاد بثوراتی روی آلت می شود.

با تغییر نوع کاندوم و استفاده از انواعی که از روده گوسفند ساخته میشود (مثل Lambskin) و احساس مرد را نیز بهبود می بخشند، میتوان از این عارضه جلوگیری کرد. کاندوم هایی که قبلاً با مواد نرم کننده چرب شده اند ارجح هستند. اگر کاندوم های لاستیکی چرب نشده را خریداری کرده اید، آن را با نرمکننده های محلول در آب مثل Y-K ، یا بزاق نرم کنید.

از فراورده هایی که ماده زمینه ای آن روغنی است (مثل وازلین، لوسیون های مراقبت های ویژه، روغنهای اطفال، کرم دست نیوه آن و سایر فراورده های روغنی) استفاده نکنید، زیرا روغن می تواند لاستیک را حل کند و ظرف چند دقیقه باعث پاره شدن کاندوم شود. هنگام خرید کاندوم، دستور مصرف آن را مطالعه کنید. استفاده نامناسب بوضوح می تواند باعث بروز نتایج نامطلوبی شود. آمیزش جنسی بدون حفاظ مانند استفاده از روشهایی مثل متوقف کردن عمل جنسی و پرهیز دوره ای (rhythm method) را نمیتوان به عنوان روش پیشگیری تلقی کرد زیرا این روشها یا بی فایده اند و یا برای اکثر زوجها به میزان زیادی غیر مؤثرند.

مطلب پیشنهادی

جلوگیری طبیعی توسط مرد

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان   در حال حاضر دو روش پیشگیری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *