قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / روماتیسم کهنه و مزمن را با طب سنتی درمان کنید!!!
روماتیسم
روماتیسم

روماتیسم کهنه و مزمن را با طب سنتی درمان کنید!!!

روماتیسم کهنه و مزمن را با طب سنتی درمان کنید!!!

روماتیسم کهنه و مزمن

اگر مبتلا به روماتیسم کهنه و مزمن هستید، باید در مکانه ای گرمسیر زندگی کنید و خود را گرم نگهدارید و از خوراکیهایی مانند: لیمو، پرتقال، سیب درختی با پوست، انجیر، انگور زرد و رسیده، سبزیجات تازه، گوجه فرنگی، عسل،مربا به و مربا بالنگ بیشتر استفاده کنید و برای درمان ان نیز می توانید مر کباد، سورنجان، مقل ازرق،قولنجان، تخم ترب، سنبل الطیب، پوست نارنج، پوست هلیله  زرد، هلیله سیاه، سنامکی، انتقوزه، هل و پرهای گل محمدی از هر کدام ۱۰ گرم را نرم بسایید، بعد با کمی عسل به صورت خمیر سفتی درآورده و قرصهایی به اندازه ۱ عدد نخود درست کنید و صبح، ظهر و شب و هر مرتبه دو عدد از آنها را میل کنید

  •  فلفل سیاه، فلفل قرمز، میخک، جوز بویا، نارگیل، زنجبیل، دارچین، هل رسمی، هل قراب، بسبابیج و مغز گردو کهنه از هر کدام به مقدار مساوی را نرم بسایید، بعد نصف آن را با کمی گلاب و زرده تخم مرغ ممزوج کرده، بر بدن مالش دهید و سر تا پا لباس کهنه ای بپوشید و بخوابید، صبح در داخل حمام گرمی بروید، ابتدا توسط شخص دیگری چهاربند (مهره های پشت) را به وسیله  انگشتان و شصست، محکم مالش داده شود، سپس یک ساعت صبر کنید تا عرقریزی شروع شود هرچه عرقریزی زیادتر شد، حوصله کنید و او مشغول مالش و ماساژ باشد، پس از ۱ ساعت خود را شستشو دهید، سپس کاملاً بدن را خشک کرده، لباسهای کرکی و پشمی بپوشید و از حمام خارج شوید، تا ۱۵ روز بعد باز بقیه  داروها را به همان قسم عمل کنید.روماتیسم مزمن و کهنه به کلی مرتفع خواهد شد.
  •  عصاره ژانسیان (حسن لبه) ۳ گرم، عصاره بلادن ۳ گرم، عصارها ژوسکیام ۳ گرم و روغن بم ترانکیل ۶۰گرم، همه را مخلوط کرده و به موضع درد بمالید. برای درد مفاصل و روماتیسم کهنه و نقرس و عرق النساء بسیار نافع است. در هر موقع که میخواهید مالش دهید باید شیشه را تکان دهید که اگر ته نشین شده و رسوب کرده مجدداً مخلوط شود
  • سیر را بکوبید و سفل آن را به موضع درد بمالیدو ۱ ساعت بعد بشویید و هر روز تکرار کنید. روماتیسممزمن را از بین میبرد.
  •  مرغ سیاه پیری را بکشید و داخل شکم آن زیره  سیاه و زیره سبز بریزید و بپزید، روغن و چربی آن را گرفته و به موضع درد چندین بار بمالید و گوشت آن را نیز بخورید.
  •  چند عدد زنبور زردرنگ را بر سر مفاصل روماتیسمی قرار دهید تا آن موضع را نیش بزنند. روماتیسم مفصلی کهنه مرتفع خواهد شد. در روماتیسم کهنه باید از خوردن کشک، سرکه و ترشیجات اجتناب کرد، اما برای درمان روماتیسم خوردن مربا به، مرباشقاقل، مربا بالنگ و عسل مصفی بشیار مفید است. .

 

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *