رژیم آب پرتقال بهترین راه معالجه پیوره !!!!


رژیم آب پرتقال بهترین راه  معالجه پیوره !!!!

رژیم آب پرتقال بهترین را ه معالجه پیوره !!!!

 پیوره یک بیماری شایع و پر درد و عفونی لثه ها است و اگر به موقع درمان نشود می تواند استخوان های فک را خراب کند. دهان فرد مبتلا به پیوره بسیار بدبو و متعفن است. در این بیماری خونریزی از لثه ها، از بین رفتن گوشت پای دندانها و کج شدن آنها بوجود می آید. پیوره در اثر کمبود کلسیم و ویتامین D ایجاد میگردد. انگل این بیماری میکروبی است به نام اسپریل که به شکل فنر میباشد و در برابر درمان بسیار مقاوم است. زمانی که مقاومت بدن پایین باشد هر میکروبی به راحتی می تواند وارد بدن شود و باعث بیماری گردد، این مسئله در مورد پیوره هم صادق است و چرک آن میتواند حتی ریه ها و لوزه ها را نیز در بر بگیرد. رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است و از پیدایش آن جلوگیری بعمل می آورد. در بیماری پیوره لثه ها بعلت عفونت و کمبود کلسیم کوچک می شوند و به همین دلیل است که دندانها لق میزنند و دندان پزشک مجبور است که حتی دندانهای سالم را نیز بکشد. مصرف کلسیم و ویتامین D باعث تقویت لثه ها می شود. زنان بیشتر در معرض این بیماری هستند زیرا در دوران بارداری و شیردهی و یائسگی مقادیر زیادی کلسیم را از دست میدهند پس بهتر است که مراقبت بیشتری از دندانهایشان بعمل آورند. داشتن دندانهای سالم علاوه بر زیبایی باعث هضم و جذاب بهتر غذا میگردند بنابراین بهتر است که مسواک زدن را فراموش نکنیم و از ویتامین های D و C و همچنین کلسیم استفاده کنیم.

درمان پیوره 

بهترین روش کنترل پلاک و جرم، مسواک زدن خوب و مرتب است. معمولاً توصیه می‌شود بیمار دوبار در روز مسواک بزند و سعی کند فواصل بین دندانها را نیز مسواک بزند. استفاده از نخ دندان و جرم‌گیری نیز ضروری است. گاه از دهان‌شویه استفاده می‌شود.

درمان گیاهی پیوره

رژیم آب پرتقال بهترین را معالجه و مبارزه با عفونت دهان ودندان و جلوگیری از پیوره شدن آن می باشد . دندان ها احتیاج زیادی به آهن و آهک دارند و بدون آنها نمی توانند سالم بمانند .عصرانه یک فنجان آب زرد پنیر را با یک لیوان آب پرتقال بنوشید . پوست تخم مرغ دارای مواد آهکی بوده برای سلامت دندان مفید است . این پوست را بکوبید و پودر کنید و بر لثه ها بمالید .نمک برای دندان ها و محکمی لثه ها از هر دارویی بهتر است . بعداز هر غذا دندان ها و لثه ها را با نمک وانگشت مسواک کنید . پوست سنجد را بجوشانید و صاف کنید و این جوشانده را مضمضه ودر پای دندان ها نگه دارید . ریشه دندان ها محکم خواهد شد.جوشانده پوست خشخاش برای درمان ورم لثه ها مفید و موثر است . اگر روزی دو بار با جوشانده گل خشک بنفشه دهان را شستشو دهید ، لثه ها محکم وتحریکات آن متوقف شده دیگر دچار خون ریزی لثه نخواهید شد .اگر برگهای خشک توت فرنگی را بکوبید و پودر کنید ، بهترین گرد را برای شستشوی دهان بدست آورده اید . بطور کلی برای حفظ دندان ها و لثه های خود می توانید از میوه ها و سبزیهایی که سرشار از ویتامین ث می باشند استفاده کنید .

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد