رژیم غذاییمناسب برای بیماری کولیت ساده و عصبی


رژیم غذاییمناسب برای بیماری کولیت ساده و عصبی

رژیم غذاییمناسب برای بیماری کولیت ساده و عصبی

  کولیت یا ورم روده نیز یکی از بیماریهای تمدن عصر حاضر است. بعلت استرس و هیجان وغذاهای ناقص و ناکامل و آنزیمهای ناقص و دیاستازهای ناسالم از نظر مقدار، حجم و زمان ترشح آنها، غذاهای مانده و گاهی پوسیده که از دستبرد قارچها در امان نیستند و خورد مردم این زمان داده می شود. که همه این عوامل در ایجاد بیماریهای روده ای نقشی بس مؤثر داشته و مردم ناچار این زمان، باید از آنها استفاده کنند. این است که: نه روده سالمی دیگر وجود دارد و نه اعصاب منظمی و نه قدرت و توانی و نه جان و رمقی، به هر که نگاه کنیم از خیانت رژیم غذایی .و بد خوری در رنج و زحمت است مبتلایان به کولیت که مرتبا یېوست، گاهى اسهال، زمانی دلپیچه و حالت اسپاسم دارند و نفخ شکم، آنها را می آزارد باید از خوردن هرگونه محرکات، ادویه جات، سرخ کرده ها، چاشنی های محرک غذایی، مواد فیبری که شامل سبزیجات و حبوبات و میوهجات می باشد خودداری کرده، از مصرف میوه جات خام، و ترشی جات، آشامیدنی های گازدار، غذاهای چرب، غذاهای سرخ کرده، سوسیس و کالباس، آبگوشت، نانهای خمیر، آشها، بادمجان، گوجه فرنگی، گوشت های کوبیده (مثل گوشت و لوبیا و گوشت و نخود) خیار، پیاز و کلم و ترب و تربچه، کنگر و آجیل و تنقلات و شکلات دوری کنند. رژیم این گونه بیماران بایستی سرشار از پروتئین باشد. زیرا دفع بلغم (موادی که به صورت کف و لغزنده ولیز) باعث لاغر شدن آنها خواهد شد. بیماران مبتلا  به کولیت ها یا ورم روده می توانند از: ماست کیسه انداخته، پنیر، نان خشکه و برشته، تخم مرغ عسلی شده، -گوشت ماهیچه یا ماهی یا جوجه کباب شده بدون چربی که روی همه آنها بایستی سماق پاشیده شده باشد، استفاده کنند. از برنج به صورت کته ساده و جوی پخته نیز بصورت کته و نان جو و نان مغز پخته گندم می توانند برخوردار شوند. لکن برنج به صورت کته یا دمپخت برای این گونه بیماران بهترین است. معمولاً کولیتها به سه شکل خود را نشان میدهند. الف - کولیت توأم با اسهال وگاز زیاد که با بهم خوردن وضع طبیعی  میکروبهای روده همراه است. که دراین صورت تخمیر گلوسیدها (مواد نشاسته ای) درروده بسیارانجام میگیرد. که آن به علت تولید گاز انیدریدکربنیک در روده ها است. این حالت بوی تعفن چندانی نداشته و مدفوع بوی ترشیدگی دارد. از این رو بایستی در این گونه کولیت ها از مصرف مواد گلوسیدی و میوهجات خام خودداری کرده در عوض بر مقدار پروتئین مصرف شده بیفزایند. ب - اسهال یاورم روده همراه با گندیدگی (کولیت بدبو) در اینجا بازیاد شدن فعالیت میکروبهای روده و تخمیر و تجزیه مواد پروتئینی، ترکیبات سمی و بسیار بدبویی ایجاد می شود. که قلیایی شدن حالت مدفوع و بوی بد و متعفنی را بوجود می آورد (شبیه بوی تخم مرغ گندیده) در اینجا باید مواد پروتئینی را کم کرده ، در عوض به مواد گلوسیدی افزود.برای ساده شدن مطلب می توان گفت که اگر کولیت توأم با صدا کردن شکم و گاز بدبو و متعفن باشد، باید مواد گوشتی راکم کرده و در عوض به مواد نشاسته ای و قندی مخصوصا برنج افزود. ج - در کولیتهای توأم با گاز کم و کم بو ولی با مدفوع ترشیده، بایستی از میوهجات و گلوسیدها کاسته و به مواد پروتئینی افزود. توصیه می شود که در هر سه نوع کولیت از پاشیدن سماق روی غذاها استفاده شود، تجربه نشان داده است که سماق یکی از داروهای بسیار مؤثر برای کولیتها است. از این رو روزانه صبح و ظهر و شب بعد از هر غذا یک قاشق مرباخوری سماق را روی زبان ریخته با اب فرو برند.

دوم کولیت اولسرو یا ورم روده با زخم

ورم روده بازخمهای مزاحمی همراه می شود که ممکن است مدتها بیمار مبتلا را دچار خونریزی و مدفوع خونی نماید. چون این بیماری خطرناک است باید هرچه زودتر به معالجه آن پرداخت. رژیم غذایی در اینجا مانند کولیت ساده میشود و پرهیز از غذاهای نامناسب یکی از طرق بهبودی است.

سوم کولیت عصبی

بعضی ها به مجرد این که دچار هیجان روحی، عصبانیت، غم و غصه یا پیش آمد سختی شدند، مبتلا به پیچش شکم در ناحیه روده ها شده که گاهی همزمان با این احساس درد حس دفع مزاج هم به انها دست می دهد. اشخاص زود رنج و ناارام، سالها ممکن است از دل دردهای گوارشی در رنج و زحمت باشند. معالجه این گونه بیماران مشکل تر از سایر کولیتها می باشد. زیرا اینان از دو طرف تحت تأثیر قرار خواهند داشت. یکی استرس و هیجان ، دیگری ناسازگاری غذایی .

نسخه کولیت ساده

فوفل ۱۵ گرم - گلنار ۱۵ گرم - مازو ۱۵ گرم - تخم مورد ۲۰ گرم - زیره سبز ۱۰گرم - اوشن ۱۰گرم - بومادران ۱۰ گرم. داروها را مخلوط کرده، فوفل و مازو را قبلانیم کوب نموده، هر روز صبح یک قاشق غذاخوری سر پر در دو لیوان آب دم کرده کمی بجوشد. قبل از هر غذا دو استکان میل شود.

 نسخه جهت کولیت آلسرو

کندر ۱۰ گرم - مورد ۱۰ گرم - فوفل ۱۰ گرم-مازو ۱۰ گرم گل ارمنی ۱۰ گرم. همه را نرم ساییده، روزی سه قاشق مرباخوری بعد از هر غذا میل نمایند.

نسخه کولیت عصبی

اسطوخدوس ۱۵ گرم - بادرنجویه ۱۵ گرم - مرزنجوش ۱۰ گرم - بهار نارنج ۱۰ گرم - پونه ۱۵ گرم - تخم گشنیز ۱۰ گرم. یک قاشق غذاخوری در دو لیوان آب دم کرده کمی بجوشد قبل از هر غذا دو استکان میل شود.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد