رژیم غذایی در دوران شیردهی


رژیم غذایی در دوران شیردهی

رژیم غذایی در دوران شیردهی

 

توجه به رژیم غذایی

رژیم غذایی شما در دوران شیردهی، مانند دوران بارداری به طور کلی فقط به عقل سلیم نیاز دارد. کیفیت شیر سینه های شما تا زمانی که عادات غذایی تان ناکافی باشد، در حد قابل توجهی از رژیم غذایی شما متأثر نمی شود. با وجود این، اگر به مقدار کافی کالری دریافت نکنید، بدن شما برای تولید شیر کافی دچار مشکل می شود.

همچنین شاید متوجه شوید نوزاد شما نسبت به برخی غذاهای خاص، واکنش متفاوتی از خود نشان می دهد. برای مثال، ممکن است در صورت خوردن غذاهای خاصی دچار نفخ زیاد شود. اگر نسبت به واکنش نوزاد خود به غذاهای گوناگون توجه کنید، می توانید تشخیص دهید از خوردن چه غذاهایی باید پرهیز کنید.

در زنان شیرده باید روزانه ۴۰۰ تا ۶۰۰ کالری بیشتر از مقداری که به طور عادی می خورند، دریافت کنند. مقدار دقیق آن برحسب مقدار وزن و چربی ای که در دوران بارداری اضافه کرده اید، متفاوت است. از آنجا که شیردهی باعث سوخت چربیها می شود، شیر دادن در فرار از چربی های اضافه ای که ممکن است ذخیره شده باشد به شما کمک می کند. ولی از کم کردن سریع وزن خودداری کنید، چرا که به تولید شیر آسیب می رساند. همچنین، از اضافه کردن وزن نیز در دوران شیردهی اجتناب کنید. اگر متوجه اضافه شدن وزن خود شدید، به احتمال زیاد مقدار بسیار زیادی کالری دریافت می کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد