رژیم غذایی و نسخه بزرگی پروستات


رژیم غذایی و نسخه بزرگی پروستات

رژیم غذایی و نسخه بزرگی پروستات

 متأسفانه زمانی که آدمی به کهنسالی و ضعف و پیری میرسد، و احتیاج بیشتری در این دوران عمر به استراحت دارد. این مهمان ناخوانده شبانه و بی موقع فرا میرسد. آن هم نه یک مرتبه و دو مرتبه شاید چندین مرتبه تا صبح باعث زحمت بیمار میگردد. چه کسی توان آن را دارد که درب به روی این مهمان ناخوانده باز نکند .پیدایش بزرگی پروستات را به علل زیادی نسبت می دهند. از جمله نشستنهای زیاد روی کفلها، عفونتها، بیماریهای بدخیم و بالاخره چاقی و خوردن محرکات را نیز از عوامل پیدایش بزرگی پروستاتمیدانند. از نظر رژیم غذایی در اینجا مصرف غذاهای خنک و مذر و لاغر کننده و ضد چربیها را توصیه مینمایند و نشستن در آب داروهای محلل و گرم در وان آبگرم نیز مؤثر است. موقعی که پروستات بزرگ شد باید برای معالجه آن توجه بیشتری را مبذول داشت.

نسخه بزرگی پروستات

زرشک ۵۰ گرم - عناب ۵۰ گرم - قرهقات ۲۰ گرم - خارخسک ۵۰ گرم - کاکل ذرت ۲۵ گرم - باکس گیلاس ۲۵ گرم - رازیانه ۲۵ گرم - تخم شوید ۲۰ گرم - تخم کرفس ۲۰ گرم - .خرفه ۲۰ گرم خارخسک و عناب را نیم کوب کرده به داروها اضافه کنند. هر روز صبح سه قاشق غذاخوری در چهار لیوان آب جوشانده تا سه لیوان شود. قبل از هر غذا یک لیوان مصرف شود. نسخه دیگر :گل ارمنی۲۰گرم - تخم خرفه ۳۰گرم - رازیانه۳۰گرم - تخم شوید ۲۰گرم - تخم کرفس ۲۰ گرم. همه را نرم کوبیده یک قاشق غذاخوری بعد از هر غذا با شربت سکنجبین میل نمایند. نسخه مؤثر دیگر: ۲۵ گرم گزنه را انتخاب کرده، سه قاشق غذاخوری آنها در سه لیوان آب جوشانده تا دو لیوان شود. قبل از هر غذا دو استکان میل شود. نسخه دیگر : تخم خربزه، تخم خیار، تخم هندوانه، تخم کدو از هر کدام ۱۰۰گرم همه را نرم ساییده. دو قاشق غذاخوری آن را با دو قاشق غذاخوری ترنجبین در یک لیوان پر از آب جوش نموده، همه را خوب به هم بزنند. تا به اصطلاح شیره کشی شود. همه را صبح قبل از غذا میل نمایند و عصر هم به

رژیم غذایی

سوپ جو ، سکنجبین و خیار، ماست و خیار، میوهجات زیاد، سبزیجات، آبغوره بی نمک  بایستی مورد استفاده قرار گیرد و از خوردن برنج زیاد، گوشتهای قرمز و غذاهای سرخ شده و محرکات و چاشنی های غذایی و بطور کلی از گرمی جات که متابولیسم بازال را بالا می برند، خودداری کرد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد