رژیم غذایی و نسخه دارویی / قسمت اول


رژیم غذایی و نسخه دارویی  / قسمت اول

رژیم غذایی و نسخه دارویی 

 

رژیم غذایی سفید شدن موها

اگر موها زودتر از زمان طبیعی رو به سفیدی گذاردند. باید از غم و اندوه ، فکر زیاد ، غصه و عصبانی شدن جلوگیری بعمل آید. باید روح آدمی کاملا آزاد و جسم او سالم باشد تا موها هم به موقع سفید شود. چهار ویتامین از گروه B برای تقویت موها و سفید نشدن آن مؤثرند و آنها عبارتند از: اسید پارا آمینو بنزوئیک، بیوتین، اسیدفولیک، اسید پانتوتنیک. منابع مهم این چهار اسید عبارتند از همان منابعی که قبلاً برای هر یک شرح داده شده است. درست است که تجربه نشان داده است که این چهار ویتامین خیلی مؤثر است، اما باید از تمام ویتامینهای گروه B استفاده شود. از اینوزیتول هم باید همزمان با چهار ویتامین بالا استفاده نمایند.

رژیم غذایی و نسخه استفراغ های آبستنی و میگرن

ویتامین B یا پریدوکسین داروی مؤثری است که در حالت عصبانی، کمی حافظه و بی خوابی هم کمک مؤثری می نماید. این ویتامین برای شوره سر، پوسته پوسته شدن کف سر ، خارش پشت گوشها ، خارش کنار بینی و حالت صرعی و خشونت دستها نیز بکار میرود. به منابع آن در بحث ویتامین B مراجعه شود.

نسخه استفراغهای آبستنی

جور هندی ۵ گرم - کبابه ۵ گرم -هل ۵گرم. همه را نرم کوبیده، در یک شیشه مربای بالنگ ریخته با مرباها مخلوط نمایند. صبح و ظهر وشب بعد از هر غذا دو قاشق مرباخوری میل نمایند.

رژیم غذایی و نسخه برقراری جوانی

هرگاه رژیم غذایی حفظ و رعایت شود. جوانی هم پا به پای آن حفظ خواهد شد. میتوان گفت که جوان بودن و رژیم غذایی سالم، لازم و ملزوم یکدیگرند.چون پایه و ساختمان بدن از پروتئین است و زیبایی اندامها و شادابی آن مربوط به گوشت سالم است. لذا پروتئین و مواد غذایی پروتئین دار ، یک چشمه جوشان جوانی اند. یعنی هر چسه پروتئین بدن به حد کافی و به اندازه احتیاج تأمین شود. بدن جوان و نیرومند و شاداب باقی میماند . این باقی ماندن روی پای خود باقی ماندن در جوانی و سلامتی است.

برای جوان ماندن

انواع گوشتها (ماهی و پرندگان...) تخم مرغ، شیر تازه، دوغ و ماست، پنیر، لوبیا چینی، پودر مخمر آب جو و جوانه گندم، رعشه برنج، گردو، فندق، لوبیا، غلات و نخود و سبزیجات سالم را باید مصرف نمود.

نسخه جوانی

جوانه گندم ۲۵۰ گرم - نخود بوداده ه ۱۰ گرم - مخمر جو ۲۵۰ گرم - مغز گردو ۲۰ گرم - رعشه برنج ۲۵۰ گرم - فندقی ۲۰ گرم. همه را کوبیده روزانه با شیر یا ماست که کمی شکر روی آنها پاشیده شده باشد، میل نمایند. حتی به جای یک وعده غذاهم میتوان از آنها استفاده کرد.

رژیم غذایی و نسخه ترک خوردگی کنار لب ها و پوسته ریزی آن

معمولا این عوارض در اثر کمبود ریبوفلاوین یا ویتامین ۲ B دیده می شود این ویتامین جزء بیشتر آنزیمها بوده و با آنها مشارکت میکند لکن خود به تنهایی اهمیتی ندارد. این ویتامین در : گلپر، شیر، مخمرها، سبزیجات بطور فراوان یافت می شود. برای استفاده کامل از این ویتامین باید سبزیجات را بخارپز نمایند. تا این ویتامین بتواند وارد بدن شود. نسخه ترک خوردگی کنار لبها و پوسته ریزی : بادام زمینی ۱۰ گرم - تخم پیاز ۱۰ گرم - تخم ترب ۱۰ گرم - تخم هویج ۱۰ گرم - تخم کلم ۱۰ گرم - تخم تره ۱۰ گرم - مخمر آب جو ۲۰ گرم - جوانه گندم ۲۰۰ گرم - رعشه برنج ۱۰۰گرم - مغز بادام شیرین ۰ ۱۰ گرم - مغز گردو ۱۰ گرم. همه را نرم کوبیده با ه ۲۰ گرم سویا و ۲۵۰ گرم شکر مخلوط کرده روزانه از آن و عدهای دو قاشق غذاخوری استفاده شود.

رژیم غذایی و نسخه آب مروارید چشم

کمبود ریبوفلاوین یا ویتامین B۲، یکی از عوامل کمک دهنده پیدایش آب مروارید در چشم است. از این رو مبتلایان به آب مروارید چشم لازم است که مواد ویتامین دار ۲ B استفاده کنندکهبیشترین آن مواد را می توان از جگر ، شیر، سبزیجات بخارپز بدست آورد. در زمان کمبود ویتامین ۲ B و کمبود اسید آمینه می توان از تریپتوفان، لیزین، تری یوسین، والین، یوسین، ایزولوسین که همگی در جگر ، شیر، تخممرغ، دل و قلوه و گوشت مرغ و گوسفند و ماهی می باشد، استفاده کرد. مرکبات برای کم سویی چشم بسیار مفید هستند. ۲۰۰ گرم شکر را خوب بپزید تا سفت شود. بعدا با ۲۵۰ گرم عسل مخلوط کنید. سپس ۵۰ گرم قرهقات سیاه را نرم کوبیده به آنها اضافه کنید. صبح و ظهر و شب یک قاشق غذاخوری میل کنید.رژیم غذایی و نسخه دارویی  / قسمت دوم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد