رژیم غذایی و نسخه دارویی / قسمت دوم


رژیم غذایی و نسخه دارویی  / قسمت دوم

رژیم غذایی و نسخه افسردگی ، ابهام فکری و فراموش کاری

میدانیم که سلولهای مغزی انرژی خود را از قند میگیرند. قند یا گلوکز بدون وجود ویتامین ۱ B قادر نیست که به انرژی تبدیل شود. از طرفی تراکم اسید پیرویک و اسید لاکتیک در مغز، سمی و مخاطره آمیز است اگر ویتامین ۱ B وجود نداشته باشد که از اسید پیرویک، اسید کربنیک و از اسید لاکتیک گلیکوژن ساخته شود، جذب گلوکز هم دچار اختلال می شود و اقسامرهنگی و ابهام فکری و فراموش کاری بوجود می آید برای تسهیل در کار جذب گلوکز باید از ویتامین B هم استفاده شود. منابع کامل آن در بحث ویتامین ۱ B منظور شده است.نسخه افسردگی و ابهام فکری : مخمّر جو ۱۰ گرم - جوانه گندم ۱۰۰گرم - شلتوک برنج ۱۰۰گرم - مغزپسته ۵۰ گرم - مغز فندق ۵۰ گرم - مغز گردو ۵۰ گرم - مغز بادام زمینی ۵۰ گرم - تخم پیاز ۵۰ گرم - تخم کلم ۲۰ گرم - تخم ترب ۱۵ گرم - تخم تره ۱۵ گرم - تخم هویج ۳۰ گرم - نارگیل به ۱۰ گرم. همه را نرم کوبیده با ۲۵۰ گرم شکر مخلوط کرده، سپس یک کیلو عسل به آنها اضافه کرده، خوب بسرشند (مخلوط کنند). هر وعده ۲ قاشق غذاخوری میل کنند.نسخه دیگر افسردگی : ۲۵۰ گرم شکرتیغال را نرم کوبیده به صورت پودر در آورده، هر دفعه یک قاشق غذاخوری از آن استفاده نمایند.(ماده مؤثر شکرتیغال، آلکالوئیدی است بنام اکینو پسین)

رژیم غذایی و نسخه تپش قلب

اگر به علل کمبود ویتامین B سوخت و ساز اسید پیرویک و اسیدلاکتیک مختل شود. چون از اسید پیرویک، اسید کربنیک و آب و از اسید لاکتیک گلیکوژن در بدن ساخته میشود. تجمع این اسیدها در ماهیچه های قلب باعث سستی و مسمومیت آن شده، ضربان قلب تند و گاهی ورم و بزرگی قلب پیش می آید. با دادن ویتامین B و هم چنین استفاده از تمام ویتامینهای گروه B عوارض فوق از بین میرود نسخه چالاکی و افسردگی که گذشت در این جا کاملا مفید و مورد استفاده می باشد.نسخه دیگر : تخم مزو ۱۰۰گرم یک قاشق غذاخوری در دو لیوان آب جوش ریخته صاف کنندصبح و ظهر شب دو استکان قبل از هر غذا میل نمایند.

نسخه دیگر تپش قلب

سنبل الطیب ۲۰ گرم - گاوزبان ۳۰ گرم - اسطوخدوس ۲۰ گرم - رازیانه ۲۰ گرم - ناخنک ۳۰ گرم یا اکلیل الملک - بادرنجویه ۳۰ گرم.یک قاشق غذاخوری در دولیوان آب دم کرده کمی بجوشد. قبل از هر غذا دو استکان میل شود.

رژیم غذایی و نسخه سردردهای میگرنی

سردردهایی که بیشتر نیمه سر را آزار می دهند. گویای این است که علائم اصلی میگرن است. این بیماری در آفتاب بدتر میشود. در جاهای شلوغ پر جمعیت وازدهام، هنگام غم و غصه، اوقات تلخی ها و حرص و جوش عود میکند. و در هنگام صرف غذای سرخ کرده، مخصوصا غذای گوشتی و در زمان شروع قاعدگی نیز پیدا می شود. بوهای تند و نیز در تحریک میگرن مؤثر است.برای امان ماندن از حملات میگرنی رعایت نکات زیر مفید است.۱ - بستن دستمالی به دور سر یا گذاردن کلاه تنگی بر سر.۲- کاستن از مواد گوشتی و استفاده از ویتامینهایAوFوA۳- مصرف حبوبات کامل و روغنهای اشباع نشده چند ظرفیتی .۴- مصرف داروهای طبیعی ضد میگرن .۵ - کم کردن چربیهای جامد یا اشباع شده.۶- رعایت ساعات خواب.رعایت اخلاق آرام و ایجاد آرامش در زندگی روزمره و زندگی کردن دریک اتاق کم نور و دور از سرو صدانسخه : بادرنجویه ۱۵ گرم - مرزنجوش ۱۰ گرم - اسطوخدوس ۲۵ گرم - تخم گشنیز ۱۵ گرم - سداب ۱ گرم.یک قاشق غذاخوری در دو لیوان آب دم کرده کمی بجوشد. قبل از هر غذا دو استکان میل نمایند و ۱۰گرم پونه را جوشانده صاف کرده، آب آن را مرتباً  به پیشانی بمالند (محل استقرار عصب تیری ژو مو)رژیم غذایی و نسخه دارویی  / قسمت اول

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد