رژیم غذایی و نسخه های دارویی


رژیم غذایی و نسخه های دارویی

رژیم غذایی و نسخه های دارویی 

 

رژیم غذایی نسخه خشکی حلق، سینوسهای صورت و خارش داخل گوشها

در حالت طبیعی و عادی غشاء مخاطی لزجی حلق، سینوس های صورت ، داخل گوشها، ریه ها و کیسه صفرا و مثانه را می پوشاند. باکتریها در این مایع لزج نمی توانند زندگی کنند. اگر این مایع به علت کمبود ویتامین A بخشکد ، به آسانی میکروبها و باکتریها میتوانند در آنجا زندگی کنند و موجب پیدایش بیماری شوند. لذا استفاده از موادی که ویتامین A دارند برای سلامتی اندامهای فوق لازم است.

نسخه برای خشکی حلق

۱۰ گرم ریشه شیرین بیان را در ۴لیوان آب جوشانده تادولیوان شود. روزانه از این محلول غرغره نمایند. و از مخمرها نیز استفاده خوراکی به عمل اورند.

نسخه خشکی سینوسهای صورت

در خشکی سینوسهای صورت باید از ۵ گرم سیاهدانه که قبلا بوداده اند و نرم کوبیده اند با ۱۰ گرم روغن زیتون بی بومخلوط کرده حرارت دهند تا سیاهدانه ها در روغن حل شود. سپس صاف کرده با قطره چکان در بینی بچکانند. روزانه یک قطره کافی است (صبح و ظهر و شب - برای بهبود خشکی بینی وگوش). هر دو از غذاهای ویتامین دار باید استفاده نمایند.

نسخه برای خارش داخلی گوشها

از جوشانده شیرین بیان بصورت شستشوی داخل گوشها و نیز از محلول روغن زیتون و سیاهدانه از طریق چکاندن در گوش می توان خارش انها را بهبودی بخشید.(شیرین بیان دارای خاصیت کورتونی و سیاهدانه دارای خاصیت ضد آلرژی است).

رژیم غذایی و نسخه عفونت های ارگانها

چون در بیشتر ارگان های بدن مثل گوش ها، سطح داخلی بینی ، ریه ها، کیسه صفرا، پروستات، لوزالمعده، واژن و هرجایی که از غشاء موکوس یا مخاطی پوشیده شده باشد ، میکروبها نمیتوانند نفوذ کنند. لذا در زمانی که ویتامین A باندازه کافی وجود نداشته باشد بیماریهای مختلفی ارگانها را تهدید میکند.زیرا برای برقراری سلامتی باید ویتامین A و E هردو در محیط زندگی سلول وجود داشته باشد. (ویتامین A و E هر دو در نسخه زیر وجود دارند). نسخه : تخم پیاز ۵ گرم - تخم خرفه ۵ گرم - تخم چغندر ۵ گرم - تخم تره ۵ گرم - تخم جعفری ۵ گرم - تخم شاهی ۱۰ گرم - تخم کاهو ۱۵ گرم - رازیانه ۵ گرم - تخم هویج ۱۵ گرم. همه را نرم کوبیده در یک کیلو عسل حل کرده، صبح و ظهر و شب دو قاشق مرباخوری استفاده نمایند. نسخه دیگر: بادام زمینی ۲۰۰ گرم - خرماه ۲۵ گرما-گردو ۲۵۰ گرم - روغن کنجد ه ۲۰ گرم. خرمای بدون هسته را در روغن کنجد ریخته حرارت دهند تا به صورت کمپوت دراید پس از سرد شدن دانه های کوبیده را اضافه کنند، کاملاً مخلوط کرده و روزانه سه قاشق غذاخوری میل کنند.

رژیم غذایی و نسخه خشکی پوست و لاغر بودن

دادن مخمر آب جو، جوانه گندم و رعشه برنج و مخصوصا میوهجات و سبزیجات و دادن ویتامین F و استفاده از چربیهای اشباع نشده لازم است. نسخه : جوانه گندم ۲۵۰ گرم - رعشه برنج ۲۵۰ گرم - پودر مخمرجو ۲۵۰ گرم - ارده شیره یا روغن کنجد ۵۰ گرم - عسل ۵۰۰ گرم . داروهای فوق را نرم کوبیده ، در روغن و عسل حل کرده، کمی حرارت دهند تا کمپوت شود. روزی سه قاشق غذاخوری از ان مصرف نمایند.

رژیم غذایی و نسخه استرسهای زندگی

موقعی که فشارهای زندگی از قهیل کار زیاد ، فعالیت بیشتر از حد، جنگ و نزاع، درگیریهای متوالی ، هیجانات و برخوردهای ناملایم توان فرسا، فکر و کارهای خسته کننده، مسافرتها، امتحانات، تمرینهای ورزشی و به طور کلی هر عاملی که کالری بیشتری را لازم داشته باشد، میتواند عامل فشار نامیده شود. در این جاست که باید از همه ویتامینهای گروه B و از داروهای آرام بخش گیاهی استفاده شود. که اهم آنها در دل و قلوه و جگر و مخمر آب جو، جوانه گندم، پوست برنج و سویا وجود دارد. نسخه : پودر مخمر آب جو ۱۰ گرم - بادام زمینی ۱۰ گرم - تخم پیاز ۲۰ گرم - تخم ترب ۲۰ گرم - تخم هویج ۲۰ گرم - رعشه برنج ۱۰۰ گرم - مغز گردو ۱۰۰ گرم - مالت جو ۱۰۰ گرم. همه را پس از نرم کوبیدن غیر از مالت جو در یک کیلو عسل ریخته و بپزند پس از سرد شدن مالت جو را اضافه کنند، روزاند بعد از هر غذا یک قاشق غذاخوری میل شود. این نسخه از ویتامین های گروه B سرشار است.

رژیم غذایی و نسخه ریزش موها، خارش پوست و اگزما و کهیر

فقدان ویتامین بیوتین یا ویتامین H بیمار را مستعد خارش و آماده پذیرش عفونتهای ریوی و قلبی و سرطانی می کند. افرادی که دچار اگزما و خارش هستند نباید از تخم مرغ استفاده کنند. زیرا در سفیده تخم مرغ مادهای به نام Avidin وجود دارد که بیوتین را خنثی میکند. (قبلاً هم تذکر داده شده است). خنثی شدن و از بین رفتن بیوتین زمینه را برای پیدا شدن اگزما آماده میسازد. درمان این گونه بیماران با دادن اینوزیتول همزمان با داروهای دیگر ثمر بخشی است. اسید پانتوتنیک که در سویا و در چای وجود دارد، یکی از غذاهای ضد حساسیت و آلرژی است. این اسید بایستی همراه با ویتامین C مصرف شود. کمبود اسیدها یا روغنهای مهم سه گانه نیز باعث تشدید حالات اگزما خواهد شد. بیوتیندر جگر ، دل و قلوه و زرده تخم مرغ ، شیر ، مخمرها، بادام زمینی ، سبزیها، دانه های گیاهی ، سویا، قارچها و پوست برنج یافت می شود. نسخه : مخمر آب جو ۱۰ گرم - رعشه برنج ۱۰ گرم - جوانه گندم ۱۰۰گرم - مغز گردو۱۰۰ گرم - تخم کاهو ۳۰ گرم - تخم کاسنی ۳۰ گرم - تخم خرفه ۳۰ گرم. همه را نرم کوبیده روزی سه قاشق غذاخوری بعد از غذاهای روزانه میل شود. خوردن مرکبات به خصوص لیمو شیرین از نظر وجود ویتامین C و مصرف روغنهای اشباع نشده. مخصوصا از نظر اسید پانتوتنیک توصیه می شود.

رژیم غذایی و نسخه نازایی

دادن اسید آمینو پارابنزوئیک به کسانیکه نازایی دارند مؤثر واقع شده این ویتامین از ویتامینهای گروه B به شمار میرود و لذا بایستی از مخمّر آب جو، جوانه گندم، رعشه برنج، دل و قلوه و جگر و سویا استفاده شود. باید مقدار مواد سهگانه (پروتئین ، گلوسید و لیپید ) به اندازه کافی در دسترس باشد . ویتامینهای D و روغن کنجد و روغن آفتابگردان به نازایی کمک ارزندهای می نمایند. ناگفته نماند باید رحم سالم، تخمدان ها منظم، لوله های تخمدانها باز و هیچ عامل سد کننده ای در میان نباشد، تا نوبت به غذاها و ویتامینها برسد. یعنی علل فیزیکی نازایی را باید از میان برداشت تا نوبت به داروها برسد. ناگفته نماند چون سمنو دارای انواع ویتامینها مخصوصاً ویتامین E میباشد. غذا و داروی مؤثری برای مرد و زن نابارور و نازا میباشد. نسخه : تخم پیاز ۳۰ گرم - تخم ترب ۳۰ گرم - تخم شاهی ۳۰ گرم - تخم هویج ۳۰ گرم - بادام زمینی ۲۵۰ گرم - مغز گردو ۲۵۰ گرم - جوانه گندم ۱۰۰ گرم - رعشه برنج ۱۰۰ گرم. همه را نرم کوبیده با یک کیلو عسل مخلوط کرده، صبح و ظهر و شب یک قاشق غذاخوری بعد از هر غذا میل نمایند. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد