رژیم غذایی و نسخ دارویی برای بیماریها / قسمت دوم


رژیم غذایی و نسخ دارویی برای بیماریها  / قسمت دوم

رژیم غذایی و نسخه نرسیدن خون به اعضاء و ایجاد گانگرن (قانقاریا)

علل مختلفی در بوجود آوردن این بیماری دخالت دارد. از جمله که خیلی شایع می باشد، در بیماری دیابت یا مرض قند بعلت تنگ شدن عروق انتهایی اندامها یا در تعقیب برف زدگی ها یا یخ زدگی ها و علل مختلف دیگر ممکن است. عضو کم کم سیاه و خشک شده و حالت پوسیدگی به خود گیرد. که اگر به آن نرسند بتدریج به طرف بالای عضو رفته و موجب گرفتگی بیشتری از عضو می شود. که هرچه زودتر بایستی تحت عمل جراحی قرار گیرد. گیاه درمانی برای این گونه بیماران از رقیق کنندههای خون استفاده می نماید و غذاها را از مواد طبیعی بخصوص مخمرها و غذاهایی چون سوپ جو ، نان جو و جوی بلغور پخته شده بصورت کته و سبزیجات و میوهجاتی که قند انها کمتر است ، استفاده می نماید. مبتلایان به دیابت، انهایی که به رژیم غذایی اعتنا نمیکنند و قند خونشان خیلی بالا میرود. مبتلا بهاین بیماری می شوند. گرچه به نظر عده ای که در این راه آشنایی ندارند. محال و غیرقابل قبول است. اما آن چه را که ما به کمک خداوند متعال لنجام دادهایم و به کار بردهایم در کنترل و پیشرووی ویگانگرن مؤثر بوده و بیشتر آنها بهبودی یافته اند. نسخه های زیر که در این کارما را کمک داده است. عبارتند از:

 نسخه شستشوی زخمها

ناخنک ۳۰ گرم - خارخسک ۴۰ گرم - مریم گلی ۴۰ گرم - آویشن ۳۰ گرم - ریشه شیرین بیان نیم کوب شده ۵۰ گرم . شش قاشق غذاخوری از این مخلوط را در ۱/۵ لیتر آب جوشانده تا یک لیوان شود. با این محلول استریل شده، زخمها را باید روزی سه مرتبه شستشو دهند. (باید قبلاً خارخسک و ناخنک را نیم کوب کرد و به بقیه داروها اضافه نمود). ناگفته نماند که این پانسمان بایستی به دست یک نفر آشنا به کارهای بهداشتی انجام گیرد.نسخه خوراکی: ناخنک ۲۰گرم - بادرنجویه ۳۰ گرم - ریشه سوسن یا اریسا ۳۰ گرم - ریشه شیرین بیان ۳۰ گرم - گل نیلوفر ۱۵ گرم - اوشن ۲۰ گرم. دو قاشق غذاخوری در سه لیوان آب دم کرده تادولیوان شود. قبل از هر غذا دو استکان میل شود.

 رژیم غذایی و نسخه پیوره

یکی از بیماریهای شایع و بدون سر و صدا و بدون درد ، اما بسیار خطرناک و متعفن پیورہ یا چرک پای دندانها می باشد. مبتلایان به این بیماری دارای دهانی بسیار بدبو و متعفن بخصوص در صبحگاهان می باشند. درتعقیب این بیماری خونریزی لثه ها، لق و کج شدن دندانها و از بین رفتن گوشت پایدندانها به وجود می آید .انگل بوجود آورنده این بیماری میکروبی است به نام اسپریل که به شکل فنر میباشد و بسیار مقاوم در برابر درمان است. چه بهتر است که آدمی هر روز و هر شب قبل از خوابیدن و صبحگاهان زمان بیدار شدن دهان خود را مسواک کرده تا از پیدایش بیماری مصون باشد.

نسخه برای شستشوی دهان (غرغره)

میوه کاج را نیم کوب کرده، خیلی جوشانده، آب آن را مرتب غرغره نمایند.

نسخه جهت مسواک کردن

گل ارمنی ۲۰ گرم - سماق ۱۰ گرم - مازو ۵ گرم - فوفل ۵گرم - گلنار ۵ گرم - تخم مورد ۵ گرم.همه را خیلی نرم ساییده، مسواک را ترنمایند و مسواک را در پودرهازده تا مقداری به آن بچسبد و با آن دندانها را مسواک نمایند.نسخه خوراکی:تخم مورد ۱۵ گرم - گلنار ۱۵ گرم - فوفل ۱۰ گرم-مازو ۱۰ گرم - سماق ۱۵ گرم - گل ارمنی ۱۰ گرم. همه را نرم ساییده روزی سه قاشق مرباخوری سرخالی با کمی ماست بعد از غذا میل شود.

رژیم غذایی و نسخه انگل های روده ای

مخصوصاً ژیاردیا این گونه بیماران در زمانی که از دارو استفاده می کنند بایستی از غذاهای سبزی دار (سوپ مانند) مثل آش آلوچه، آش تمبر هندی و آش قارا که همه این آشها ازمرغ و جو بلغور شده و سبزی آش (تره، جعفری، گیشنیز) و یک ترشی که نام برده شد استفاده کنند و همچنین بیشتر بایستی از غذاهای ملین بخورند.

نسخه ضد انگل های روده

مخصوصاً ژیاردیا بومادران ۲۰ گرم - آوشن ۱۵ گرم - درمنه ۲۰ گرم. روزانه یک قاشق غذاخوری در دو لیوان آب دم کرده کمی بجوشد، قبل از هر غذا دو استکان میل کنندرژیم غذایی و نسخ دارویی برای بیماریها  / قسمت اولرژیم غذایی و نسخ دارویی برای بیماریها  / قسمت سوم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد