رژیم غذایی و نسخ دارویی برای بیماریها / قسمت سوم


رژیم غذایی و نسخ دارویی برای بیماریها  / قسمت سوم

رژیم غذایی و نسخه خون در ادرار

اگر مدتی مدیدخون در ادرار دیده شود. بایستی سنگهای مجاری ادراری را مورد نظر قرار داد. و نیز در اشخاص مسن به کانسرهای دستگاه تناسلی ادراری توجه نمود. عوامل دیگری باعث وجود خون در ادرار می شوند اما سنگها از همه شایع ترند.

نسخه ضد خون در ادرار

بلوط ۱۵ گرم م. تخم خرفه ۲۰ گرم - کندر ۱۰گرم-گل ارمنی ۱۵ گرم گلنار ۱۵ گرم - تخم مورد ۱۵ گرم.همه را نرم ساییده و وزافزوی مسه نقاشق مرباخوری با شربت میل کنند.

رژیم غذایی و نسخه عرق بدبویی جایی از بدن

این بیماران بایستی از سبزی جات و میوه جات و لبنیات بیشتری استفاده کنند و از غذاهای سرخ کرده بخصوص و از گوشت کمتر استفاده کنند و روزانه از سکنجبین و خیار و ماست و خیار و آبغوره بیشتر استفاده کنند.

نسخه عرق بدبوی جایی از بدن

مرد ارسنگ ۱۰۰ گرم با هاون برنجی نرم بکوبند و با پنبه به محل بدبو که بیشتر زیر بغل ، زیر پستانها و کشاله ران میباشد، روزی سه مرتبه بمالند. این نسخه بسیار مجرب است.

رژیم غذایی و نسخه ضد بی خوابی

بایستی شبها از کاهو و خرما و ماست و خیار استفاده کرد و از پختنیها به خصوص چربی ها شبها خودداری کرد و عامل اصلی در این جا غیر از بیماری های محدود و انگشت شمار، بیشتر ناراحتیهای روحی و روانی دوران زندگی است که شبها آدمی را به خود مشغول میکند و نمی گذارد استراحت نماید.۵ گرم اسطوخدوس را نرم ساییده نصف آن را در یک لیوان شیر و نصف استکان شکر حل کرده موقع خواب میل نمایند. معتقدند که خوردن یک لیوان ماست شبها موقع خواب برای رفع بی خوابی مؤثر است.

نسخه و رژیم غذایی دفع پروتئین در ادرار

مبتلایان به دفع پروتئین در ادرار بایستی از خوردن گوشت قرمز، سرخ کرده، نمک و محرکات مانند فلفل، میخک، زنجبیل و غیره خودداری کنند و از سکنجبین و خیار و سوپ جو یا مرغ و برنج و میوه جات و سبزی جات استفاده کنند و روزانه جو پوست کنده را نصف لیوان با ۵ لیوان آب بپزند وقتی جوها پخته شد بکوبند تا لعاب بیشتری بدهد آب آن را روزانه با کمی لیمو (برای خوشمزهتر شدن) مخلوط کرده هر دفعه نصف لیوان میل کنند.

نسخه دفع پروتئین از طریق ادرار

تخمه خربزه ، تخمه خیار ، تخمه هندوانه ، تخمه کدو از هرکدام ۵۰ گرم نرم کوبیده روزانه یک قاشق مرباخوری با یک قاشق غذاخوری ترنجبین در یک لیوان آب خیلی جوش ریخته شیره کشی کنند و خوب بهم بزنند تا حل شود و صاف کنند در یک وعده همه را میل کنند عصر هم مثل صبح عمل نمایند (ترنجبین هم ۲۵۰ گرم تهیهکنند) مدتی باید تا تمام شدن پروتئین در ادرار این کار را ادامه دهند.

نسخه و رژیم کراتینین در خون

در این جا هم باید شبیه بالا رعایت رژیم غذایی شود و هم دستور نشیخه کمبود پروتئین در ادرار، اجرا شود.

نسخه و رژیم غذایی نرم کننده صورت، دست ها و پا و غیره.

برای نرم شدن پوست بدن بایستی بیشتر از میوه جات، سبزیجات که منبع اصلی ویتامینهای بدن هستند استفاده شود و خوردن سوپ جو و ماهی آبپز یا کباب شده و سبوس یا مخمرهای سه گانه (جو، گندم، برنج) استفاده کامل به عمل آید و مزاح را باغذاهای ملین نرم نمود.

رژیم غذایی و نسخه اسهال کودکان

اسهال بخصوص در فصل تابستان یکی از بیماریهای شایع اطفال است. و باعث رکود رشد و کمخونی و کمبود پروتوئینهای بدن کودکان می شود.لاغر شدن یکی دیگر از عوارض اسهال کودکان است. کودکانی که بیشتر از شیرخشک استفاده میکنند. بیشتر از آنهایی که از شیر مادر تغذیه می نمایند ، بیمار می شوند.رژیم غذایی این گونه کودکان علاوه بر دادن سرم های خوراکی (پودر ORS) بایستی از لعاب برنجی که در حال پختن است، مقداری برداشته با ماست شیرین مخلوط کرده، دوباره بجوشانند و بتدریج به کودک بدهند (این خوراک در سالهای متمادی تجربه شده است).برای اسهال کودکان داروهای گیاهی و نسخه های آن اثرات بسیار مؤثری را از خود نشان داده است.

نسخه ضد اسهال

فوفل ۵گرم - مازو ۵ گرم - گلنار ۵ گرم - بادیان ۵گرم - زنیان ۵ گرم - آوشن ۵ گرم.مازو و فوفل را نیم کوب کرده به بقیه داروها اضافه کنند. یک قاشق مرباخوری پر از این دارو را در یک لیوان آب بجوشانند هر چهار ساعت یک قاشق غذاخوری به بیمار بدهند. رژیم غذایی و نسخ دارویی برای بیماریها  / قسمت اولرژیم غذایی و نسخ دارویی برای بیماریها  / قسمت دوم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد