رژیم غذایی و نسخ دارویی برای بیماریها / قسمت اول


رژیم غذایی و نسخ دارویی برای بیماریها  / قسمت اول

رژیم غذایی و نسخ دارویی برای بیماریها 

 

رژیم غذایی و نسخه زخم گردن رحم

این بیماری در جوانان بیشتر از پیران وجود دارد و علت آن فعالیت زناشویی در این دوره زندگی است. داروهای شستشو دهنده و بهبودی بخش زخم سر رحم تأثیرات خوبی را داشته است و مصرف مواد غذایی کامل از جمله گروه ویتامینها، سبزیجات، در بهبودی زخمها شایان توجه می باشند. فرمول داروهای مؤثر بهبودی بخش زخم سر رحم، بیشتر همان داروهایی است که برای زخمها و خونریزی ها به کار برده می شود. مخصوصا مریم گلی ، پوست گردو و جفت بلوط رقیق تهیه شده ، خوردن مریم گلی از همه سالمتر است و همچنین شستشوی داخلی واژن با ان .

رژیم غذایی و نسخه همو روئید یا بواسیر

عوامل مؤثر مانند ارث و یبوست یا خشکی مزاج و نشستن های زیاد روی سرین و فشارهای زایمانی در موقع زایش رلی مهمی را در پیدایش بواسیر برعهده دارند.رژیم غذایی این بیماران: بیشتر بایستی از غذاهای سبزی دار ، سوپها، میوه جات، بخصوص سبوس گندم و نیز کاهو، مصرف روغن زیتون موقع خواب یک قاشق غذاخوری یا موقع خواب ۱۰ تا ۱۵ عدد انجیر خیسانده شده و خوردن یک لیوان آب بعد از آن و یا یک قاشق غذاخوری خاکشی که در آب حل شده باشد، بخورند.

نسخه بواسیر

۲۵۰ گرم پوست سبز خشک شده گردو راانتخاب کرده ، چهار قسمت نموده هر قسمت را در ظرف بزرگی جوشانده سپس صاف کرده بیمار در آب آن بنشیند هرچه آبها گرمتر باشد بهتر است زیرا بیمار زمان بیشتری می تواند از آن استفاده کند. جوشاندہ میوہ کاج ھم ہمین خاصیت ترادارا است. نسخه دیگر : گلنار یا پوست انار ۱۰ گرم - فوفل ۵گرم - مازو ۵ گرم - تخم مورد ۵ گرم - جفت بلوط ۲/۵ گرم. همه را خیلی نرم ساییده در ۴۰ گرم وازلین ریخته، حرارت دهند و شبها بدین طریق از آن استفاده نمایند . ( یک قطعه پنبه که دورش ز تهیه شده فروبرند تا با آنها آغشته شود و آن را مثل شیاف از پشت بگیرند. تاصبح این پنبه در رکتوم باقی می ماند صبح موقع تخلیه شکم خارج می شود. هرشب این کار را انجام داده تا بهبودی کامل حاصل شود و روزها هم اگر بتوانند مقداری از آن را روی قطعه تیزنب گذارده و به محل رکتوم از خارج بگذارند و خود را باصطلاح پوشاک کنند زودتر بهبودی می یابند).

 رژیم غذایی و نسخه زیادی موی صورت

زیاد شدن هورمون مردانه در ایجاد و رویش موها تأثیر بسزایی دارد و غذاهای محرک در این دوره از سن (سن بلوغ) در دامن زدن به رویش موهای مزاحم بی تأثیر نیست. لذا توانسیه می شود که تاحد توان از غذاهای طبیعی و مخمرها (جوانه های جو ، گندم و شلتوک برنج) استفاده شود.

نسخه زیادی موی صورت

زرنیخ سرخ ۵ گرم - سیاهدانه ۱۰ گرم - سیر ۵ گرم.همه را نرم ساییده یک قاشق مرباخوری آن را در نصف لیوان سرکه (۱۲۵ گرم) بجوشانند. پس از کندن موها، جای آنها را با این داروها ماساژ دهند (صبح و عصر باسر انگشتان) این عمل را چندین روز تکرار کرده تا دوباره موها برویند باز آنها راکنده، دارو به جای آنها بمالند. این طرز عمل باید تا حصول نتیجه ادامه یابد. باید توجه داشت که خیلی با فشار داروها را ماساژ ندهند، چون ممکن است حساسیت داده، صورت را زخم کند

 رژیم غذایی و نسخه ریزش موی ابرو و مژه ها

کسانی که دارای ریزش ابرو یا مژهها می باشند بایستی روزانه از میوه ها و بخصوصی از سبزیجات سفره استفاده کنند و نیز بیشتر از غذاهای طبیعی برنامه غذایی خود را تنظیم کنند و از خوردن مخمرهای پوست برنج و گندم و جو که هر سه مخلوط باشند استفاده نمایند. هر کس میتواند در منزل شخصی مخمّر جو و گندم را تهیه نماید و روزانه از آن باغذاها استفاده نماید. نسخه ضد ریزش موی ابرو و مژه سیاهدانه ۲۰ گرم بوداده، نرم بکوبند با ۴۰ گرم روغن زیتون بی بو مخلوط نموده حرارت دهند، با شعله ملایم، سپس صاف نموده، روغن ان را کمی به مژهها و ابروها روزی سه مرتبه بمالند. هر شب موقع خواب زرده تخم مرغ را با نخود خام پودر شده مخلوط کرده خوب بسرشند و به ابروها بمالند. لکن برای مژه ها فقط از روغن سیاهدانه استفاده کنند. رژیم غذایی و نسخ دارویی برای بیماریها  / قسمت دومرژیم غذایی و نسخ دارویی برای بیماریها  / قسمت سوم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد