قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری و عوامل ایجاد کننده / ریزش مو در اثر کم کاری کبد
ریزش مو در اثر کم کاری کبد
ریزش مو در اثر کم کاری کبد

ریزش مو در اثر کم کاری کبد

ریزش مو در اثر کم کاری کبد 

درمان ریزش مو با طب سنتی:

  •  اگر علت ریزش مو از ضعف و کم کاری کبد باشدمی توان سنبل الطیب، شاه تره، ریوند چینی و تخم کرفس از هر کدام ۲۰ گرم و ریشه ی زرشک، شوید خشک و خارخاسک از هر کدام ۵۰ گرم، انجیر خشک،تخم کاسنی، ریشه ی کاسنی و لیمو عمانی از هر کدام۱۰۰ گرم مخلوط و نیم کوب کنید و در جای خشک نگهداری شود و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه ۲ قاشق غذاخوری از آن را در یک و نیم لیوان بجوشانید و پس از اینکه آب آن به حدود نصف رسید آبش را صاف نموده با سکنجبین یا شکر شیرین ساخته بنوشید.
  • گل محمدی، گل خطمی، سفید، گل بنفشه، گل پنیرک، تخم خرفه، تخم کاسنی، تخم کرفس، تخم گیشوث، تخم کاهو، انجیر خشک، انیسون، شاه تره، خارخاسک، شوید خشک، نعنای خشک، حماض،تاجریزی، ریشه ی ریوند چینی و ریشه ی کاسنی از هر کدام ۳۰ گرم مخلوط کرده و نیم کوب کنید، سپس به ۲۰ قسمت مساوی تقسیم کرده و هر قسمت را شب دریک و نیم لیوان آب جوش بخیسانید و صبح با همان آب بجوشانید تا آب آن به نصف برسد سپس آب آن را صاف و با شکر شیرین نموده قبل از صبحانه بنوشید و تفالهای آن را مجدداً در یک و نیم لیوان آب جوش بخیسانید و شب باز هم با همان آب بجوشانید وساخته و قبل از شام بنوشید.
  • گل محمدی و تباشیر هندی از هر کدام ۵۰ گرم، ریشه ی ریوند چینی و تخم کرفس از هر کدام ۲۰ گرم، تخم خرفه و تخم کاسنی از هر کدام ۳۰ گرم، همه را کنید، بعد ۲۰۰ گرم چهار تخم خنک کوبیده شده شامل مغز تخم گرمک، مغز تخم کدو، تخم خیار سبز و تخم خیار چنبر به نسبت مساوی را در آن آب ریخته و تا گرم است خوب مخلوط کنید، مجدداً از صافی رد کنید و در یخچال نگهدارید و به مدت ده روز هر روز صبح قبل از صبحانه یک دهم از آن را میل نمایید.
  •  به مدت ۲۰ روز هر روز ریشه ی ریوند چینی،تخم کرفس، انیسون، اسارون، قسط شیرین، نعنا خشک و قردمانا از هر کدام ۲ گرم مخلوط کرده بکوبید و در یک و نیم لیوان آب بجوشانید تا آب آن به حدودنصف برسد. سپس آب آن را صاف کرده با سنکنجبین شیرین، و قبل از صبحانه بنوشید.
  • هر روز تخم ترشک، تخم گیشوث، اترج و تمرهندی از هر کدام مقداری تهیه و مخلوط کنید و بجوشانید بعد آب آن را صاف کرده با مقداری مساوی آب انار مخلوط و در طول روز به مرور بنوشید.
  •  مقداری پوست ریشه های درختچه ی زرشک رادر آب سرد به مدت ۲۰ دقیقه بخیسانید، بعد با همان آب بجوشانید و صاف کنید سپس آن را در یخچال نگهدارید و بعد از هر غذا یک فنجان بنوشید.
  • مدت چند ماه هر روز صبح قبل از صبحانه یک قاشق غذاخوری خاکشیر را با یک یا نصف استکان سنکنجبین مخلوط کرده و بخورید و هر روز عصر یک قاشق سوپخوری روغن زیتون را با یک قاشق آبلیمو ترش مخلوط نموده، میل نمایید.
  • ضمناً می توانید از خوراکهای زیر به منظور تقویت کبد بیشتر استفاده کنید. آب انار، آب خیار، آب خرفه ی تازه، آب کدو یا کدوی پخته یا خام، آب کاسنی تازه، آب جوشانده خارخاسک، آب جوشانده ی ریشه ی کاسنی، آب دمکرده ی سنبل الطیف، آب دمکرده ی رقیق شاه تره، لعاب اسپرزہ، شربت به لیمو، شربت سکنجبین، شربت آبلیمو، شربت زرشک، روغن زیتون با غذای روزانه، آب سیب درختی، به شیرین خام یا آب آن، انجیر، زیرہ ی سیاہ،

ریزش مو در اثر کم کاری کبد:

اگر علت ریزش مو از ضعف و کم کاری کبد باشد باید گیاه هایی مصرف شود که کبد را پاکسازی و تقویت نماید.کبد اندام فوق العاده حساسی است که اگر از آن مراقبت نشود، سریع دچار کم کاری و بیماری می شود. سعی کنید در محافظت از این اندام دقت کنید.

نباید ها :
چای
شیرینی جات قنادی
سرخ کردنی
غذاهای چرب و پرحجم و ریزه خواری
ماست
نوشابه
آب یخ
تخم مرغ
شور
نمک زیاد
ترشیجات سرکه
فلفل و ادویه جات تند به مقدار زیاد و سیر زیاد
غذاهای فریز شده و زودپز شده
بادمجان زیاد
نوشیدن مایعات همراه با غذا و یا بلافاصله بعد از آن
تنقلات مصنوعی

باید ها :
انواع میوه جات بخصوص انار و شاتوت
سبزیجات بخصوص کاهو و هویج و خیار
روغن زیتون
انواع بذرهای ملین (از قبیل: خاکشیر، اسفرزه، بارهنگ، تخم ریحان و تخم شربتی، بالنگو، شیرخشت، ترنجبین، فلوس به مقدار کم.)
سوپ جو
آش جو
نان جو بخصوص نان جوی دوسر

درمان کم کاری کبد

سنبل الطیب + شاه تره + ریوند چینی + کرفس از هر کدام ۲۰ گرم
ریشه زرشک + شوید خشک + خارخاسک از هر کدام ۵۰ گرم
انجیر خشک + تخم کاسنی + ریشه کاسنی + لیمو عمانی از هر کدام ۱۰۰ گرم
همه را با هم ترکیب و نیم کوب کنید هر روز ۶ قاشق غذاخوری را در ۵ لیوان آب بجوشانید به حدود ۳ لیوان که رسید صاف کنید و با شکر شیرین کنید و هر وعده یک لیوان از آن را میل نمایید.

_ به مدت ۲۰ روز هر روز ریشه ریوند چینی + تخم کرفس + انیسون + اسارون + قسط شیرین + نعنا خشک + قردمانا از هر کدام ۲ گرم مخلوط کنید و بکوبید و در یک و نیم لیوان بجوشانید تا آب آن به حدود نصف برسد سپس آب آن را صاف کرده شیرین کنید و قبل از صبحانه بنوشید.

_ مدت چند ماه هر روز صبح قبل از صبحانه یک قاشق غذاخوری خاکشیر را با نصف استکان سکنجبین مخلوط کرده و بخورید و عصرها یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون را با یک قاشق غذاخوری آبلیمو مخلوط نموده میل نمایید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *