قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / زخم یا خراشیدگی در قرنیه چشم
نشانه های زخم در قرنیه
نشانه های زخم در قرنیه

زخم یا خراشیدگی در قرنیه چشم

زخم  یا خراشیدگی در قرنیه چشم

زخم در قرنیه می تواند از یک جراحت سطحی و باز در قرنیه شروع شود و بعد به وسیله ی میکروب ها، قارچهای انگلی، موجودات تک یاخته ای که در ابهایآلوده زندگی میکنند، عفونی گردد. زخمهای ویروسی می توانند در اثر فشارهای جسمی و یا به خودی خود عود نمایند. زخم قرنیه همچنین می تواند در اثر یک جسم خارجی از جلمه لنزهای تماسی باشد که باعث تحریک چشم میگردد، این وضعیت به خصوص موقعی اتفاق میافتد که هنگام خواب نیز لنزها را از چشم خارج نمی کنند و یا اینکه آنها را به خوبی و کمبود ویتامین A و پروتیئن در بدن نیز می تواند منجر به زخم قرنیه شود. همچنین اگر پلک های چشم به هر دلیل به طور کامل و مناسب بسته نشوند قرنیه ممکن است دچار خشکی شود. این قبیل تحریکات می توانند باعث جراحت قرنیه و تولید زخم در آن پلکها روییده شوند که تماس آنها با قرنیه می تواند باعث خراشیدگی و ایجاد زخم در آن گردد. همچنین برگشتگی لبهای پلک به داخل چشم در اثر تماس با مژه ها باعث خراشیدن و زخم قرنیه میگردد.

علایم‌ زخم قرنیه‌

– درد چشم‌
– سوزش و خارش چشم
– حساسیت‌ به‌ نور زیاد
– انقباضات‌ ناگهانی‌ و شدید پلک‌ چشم‌ (پلک زدن مداوم)
در صورتی که قرمزی دردناک چشم و همچنین تاری دید دارید، در اسرع وقت به چشم‌پزشک مراجعه کنید
– اشک‌ ریزش‌
– تاری‌ دید
– قرمزی‌ چشم‌
– ترشح‌ از چشم‌

نشانه ها زخم در قرنیه

  • ایجاد زخم در قرنیه باعث درد شدید و ناراحتی میگردد. معمولاً چنین احساس می شود که یک جسم خارجی به چشم وارد شده است. این عارضه همراه با درد و حساسیت نسبت به نور درخشان بوده و تولید و ترشح اشک افزایش می یابد.
  • ممکن است نقطهای سفید از عفونت روی قرنیه ظاهر شود. گاهی اوقات زخم قرنیه گسترش مییابد و می تواند عمیقاً نیز نفوذ کند، عفونت ممکن است در زیر قرنیه جمع گردد. شدت نشانه ها و اختلالات در زخم های عمیق بیشتر و خطرناک تر است. ملتحمه ی چشم معمولاً خونین رنگ، متورم و ملتهب میگردد.
  • زخم های قرنیه می توانند با درمان بهبود یابند اما ممکن است جای زخم به صورت لکهای کدر مانند و ابری رنگ روی قرنیه بماند که مزاحم بینایی خواهد بود. سایر اختلالات می توانند شامل: سوراخ شدن قرنیه، نفوذ عفونت به داخل چشم، جابه جایی عنبیه، و انهدام چشم باشد.

 

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *