زمان شروع حرکات جنینی در بارداری


زمان شروع حرکات جنینی در بارداری

زمان شروع حرکات جنینی در بارداری

 

از ۳۶ هفتگی، رشد کند می شود، و حجم مایع آمنیوتیک به بالاترین سطح خود می رسد. پس از این مقطع، حجم مایع آمنیوتیک ممکن است به دلیل آنکه جریان خون به کلیه های بچه به خاطر پیر شدن جفت کاهش می یابد، و جنین کمی ادرار تولید می کند، شروع به کم شدن کند. در حقیقت، اکثر پزشکان به طور منظم حجم مایع آمنیوتیک را از طریق سونوگرافی یا لمس شکم در طی چند هفته آخر برای اطمینان از طبیعی بودن مقدار باقیمانده، کنترل می کنند.

جنب و جوش: حرکات جنینی

 در طول سه ماهه ی سوم، هنگامی که جنین فعالیت می کند، به شکم خود نگاه کنید، ممکن است به نظر برسد غریبه ای از فضا در درون شما در حال رقص ایروبیکی است. اگرچه حرکات جنین در حالی که به موعد زایمان نزدیک می شوید کم نمی شود، زمان و کیفیت حركات تغییر می کند. در اواخر دوران بارداری، حرکات جنین ممکن است کمتر مانند فشاردادن و ضربه زدن باشد و بیشتر شبیه وول خوردن و غلتیدن، همچنین متوجه وقفه ی طولانی تری بین حرکات میشوید. جنین در حال انطباق خود با الگویی نوزادمانند است

 چرتهای طولانی تری می زند و دوره های فعالیتی طولانی تری پیدا می کند.

اگر فعالیت بچه را در حد عادی احساس نمی کنید، به پزشک خود اطلاع دهید.  یک قانون کلی مطلوب آن است که باید پس از صرف شام، هنگام استراحت، در حدود شش حرکت را ظرف مدت یک ساعت احساس کنید. هر حرکتی - مهم نیست چقدر خفیف باشد - حساب می شود. بعضی از خانم ها متوجه میشوند برای مدتی حرکات جنین را کمتر احساس می کنند، ولی بعد حرکات مجددا شروع و عادی می شود.

این مورد کاملا شایع است و دلیلی برای نگرانی نیست. به هرحال، در صورتی که متوجه روند کند شدن حرکات جنین شدید، یا در طول چند ساعت (به جز زمان استراحت یا غذا خوردن) هیچ حرکتی از جنین احساس نکردید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد