زنجبیل گیاهی است چند ساله با ظاهری شبیه نی


 زنجبیل گیاهی است چند ساله با ظاهری شبیه نی

 زنجبیل گیاهی است چند ساله با ظاهری شبیه نی

  زنجبیل گیاهی است چند ساله با ظاهری شبیه «نی». این گیاه در شرق هندوستان، سیلان و چین می روید و پرورش آن در جنوب آسیا، ژاپن، آفریقای شمالی، مکزیک، جزایر آشیل و بخصوص جامائیکا معمول است.Image result for ‫زنجبیل‬‎  زنجبیل بر دو گونه است: خاکستری و سفید. نوعی با دستگاه خشک می شود از زنجبیل سفید) و نوعی که در آفتاب خشک می شود به زنجبیل باکتری» معروف است. از زنجبیل به منظور خوش طعم کردن شیرینی ها استفاده میشود. از زنجبیل و برخی ادویه دیگر شربتی مقوی تهیه می شود که دستور آن به شرح زیر است. دارچین ۴۵ گرم  میخک  ۸ گرم ۱۷۵ گرم زنجبیل ۴ گرم گالانی ۱۵۰ گرمآب انگور یک لیتر اب انگور این شربت را در شیشه و داخلی یخچال نگهداری کرده هر روز سه بار یک قاشق غذاخوری میل کنید. این شربت بسیار مقوی، بادشکن، ضد اسکوربوت و تقویت کننده معده میباشد.زنجبیل در افزایش نیروی جنسی بسیار مفید بوده همچنینفعالیت بیگانه خواری علیه مواد سنتی و عفونت ها را تقویت و تحریک میکند.

خواص دارویی زنجبیل

از خواص دارویی زنجبیل می توان به:مقوی قلب، ضد لخته شدن خون ، ضد باکتری، آنتی اکسیدان ، ضد سرفه، ضد تهوع، ضد سموم کبدی، ضد التهاب، ادرارآور، کاهش اسپاسم، محرک سیستم ایمنی، ضد نفخ، افزایش ترشحات روده ای معدی، پایین آورنده  کلسترول خون، محرک گردش خون مغزی غذا اشاره کرد.

ازکاربردهای جدید زنجبیل می توان پیشگیری از:تهوع و استفراغ، کم اشتهایی ، بی اشتهایی روانی ، اسپاسم روده، برونشیت، مشکلات روماتیسم را نام برد. زنجبیل دارای خاصیت ضد سرطانی نیز می باشد.زنجبیل با بیرون راندن مخاط خلطی از ریه ها، به درمان آسم، برونشیت و دیگر مشکلات تنفسی کمک می کند.

همچنین تقویت کننده حافظه، بازکننده کبد و قاطع بلغم است و رطوبات غلیظی که در روی جدار روده و معده چسبیده باشد، از بین می برد.زنجبیل

زنجبیل

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد