قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان دیابت / زندگی آسان برای بیماران دیابتی با گیاهان دارویی
دیابت
دیابت

زندگی آسان برای بیماران دیابتی با گیاهان دارویی

زندگی با دیابت

کسانی که بیماری قند دارند می توانند زندگی عادی داشته باشند، ورزشی را ادامه داده و از بیشتر غذاها استفاده کنند. با این وجود، یک رژیم غذایی سالم و حفظ منظم آن و در صورت لزوم کاهش وزن، ازاهمیت ویژه ای برخوردار است. در هر زمان شیوہ ی زندگی مناسب به کاهش خطرات ناشی از دیابت که شامل: بیماری های قلبی، عروقی و مشکلات گردش خون ونارسایی کلیه است کمک می کند.

یک رژیم سالم: در بعضی از بیماران دیابتیمصرف یک رژیم غذایی مناسب و کم کردن وزن برای نگه داری میزان قند خون در حد طبیعی کفایت می کند. رژیم غذایی شما باید متشکل از کربوهیدرات های پیچیده، مثل: برنج، غلات (حبوبات) و چربی کمتر (مخصوصاً چربی هایی که منشاء حیوانی دارند) باشد.

الکل و سیگار: برای بیشتر افرادی که دیابت دارندمصرف زیاد الکل ممکن است میزان قند خون را پایین آورد به علاوه به علت تولید کالری زیاد ممکن است. باعث افزایش وزن شود. مصرف سیگار خیلی مضر است، چراکه خطر بیماری های طولانی مدت، مانند: بیماریهای قلبی یا سکته را به شدت افزایش می دهد. اگر شما دیابت دارید و سیگار هم می کشید باید آن را ترک کنید، اگر الکلی مصرف می کنید بهتر است از مصرف آن صرف نظر کنید./

امروزه دیابت یکی از شایع ترین بیماری ها در جهان است که نیمی از جمعیت جهان به آن مبتلا هستند. به گزارش سایت «Readers Digest» در بیماری دیابت به علت ترشح ناکافی انسولین که یکی از مهم ترین هورمون های بدن به حساب می آید، میزان قند خون از حد طبیعی خارج می شود.

این بیماری با ایجاد مشکلات و اختلالاتی مانند بیماری قلبی عروقی، حمله قلبی، آسیب به اعصاب و قانقاریا می تواند زندگی فرد را به خطر اندازد. بنابراین برای داشتن زندگی بهتر و سالم تر، باید از بدن خود خوب مراقبت و برای پیش گیری از این بیماری مهلک میزان متعادل قند خون را حفظ کنیم.از زمان قدیم، گیاهان متفاوتی برای درمان این بیماری به کار می رفت که از نظر علمی نیز تاثیر آن ها ثابت شده است. در این مطلب به تعدادی از این گیاهان اشاره خواهیم کرد.

آلوئه ورا؛ آلوئه ورا به عنوان گیاه شفابخش شناخته شده است. شیره خشک شده و ژل که از قسمت داخل برگ ها به دست می آید در کاهش میزان گلوکز خون بسیار موثر است.

دارچین؛ این ادویه دسترسی سلول های چربی را به انسولین آسان تر می کند و تبدیل گلوکز به انرژی را چند برابر افزایش می دهد. علاوه بر آن دارچین مانع ایجاد رادیکال های آزادخطرناک می شود.

پیاز؛ این گیاه تاثیر قابل ملاحظه ای در کاهش قند خون دارد. پیاز روی سوخت و ساز گلوکز در کبد تاثیر می گذارد و باعث افزایش ترشح انسولین می شود.

سیر؛ این گیاه بهترین درمان برای کاهش مستقیم قند خون، بازسازی سلول های لوزالمعده و تحرک آن برای تولید انسولین به حساب می آید.

برگ های انبه؛ برگ های انبه درمان موثری برای بیماری دیابت است. کافی است برگ های انبه را به مدت ۲۴ ساعت در آب خیس کنید. سپس برگ ها را بفشارید و آب به دست آمده را بخورید یا برگ های انبه را خشک و سپس آسیاب کنید و روزی ۲ بار با آب مصرف کنید. این ۲ روش عوارض دیابت را از بین می برد.

مطلب پیشنهادی

توصیه های مهم غذایی

توصیه های مهم غذایی چیست؟!

توصیه های مهم غذایی چیست؟! توصیه های مهم غذایی  خوردن دارچین برای زنان باردار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *