قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / زکام را اینگونه درمان کنید!!!
زکام
زکام

زکام را اینگونه درمان کنید!!!

زکام را اینگونه درمان کنید!!!

زکام

Rhume Commun

زکام، عفونت میکروبی مخاط های بینی و مجاری تنفسی است و موجب میشود که از مخاط بینی باکتریهایی حمله کنند و باکتریها تقریباً سه برابر ویروسها هستند.

زکام از شخص مبتلا بوسیله باکتریهایی که از نفس او در میآید به دیگری سرایت می کند و این سرایت توجهی به جنس مرد و زن و سن ندارد و تقریباً همه را مبتلا میکند.

زکام موضوع تحقیقات بسیار پردامنه ای از طرف زیست شناسان شده است که مرکز تحقیقات بریتانیا در سالیسبوری موفق شده است نه نوع گوناگون از ویروس های مولد زکام را تفکیک و شناسایی کند ولی تاکنون موفق به ساختن

واکسنی بر ضد زکام نشده اند زیرا برای انواع گوناگون ویروسهای زکام تاکنون واکسنی کشف نگردیده است. در ابتلا به زکام فقط شخص مبتلاست که آن را به ما سرایت میدهد و سرما و خستگی هیچ وقت موجب پیدایش زکام نیستند. وقتی زکام شدیم باید استراحت کنیم و از رژیم غذایی مناسبی همراه با مایعات مثل آبگرم و دمکرده و جوشانیده گلها و گیاهان شفابخش کمک بگیریم.

زکام در زبان عربی همان سرماخوردگی است اما در اصطلاح طب سنتی زُکام یا نَزْله یا چایمان (Coryza) به معنی التهاب بافت مخاطی بینی است که آزاد شدن واسطه‌های التهابی مانند هیستامین موجب احتقان بینی، آبریزش بینی و کاهش حس بویایی می‌شود.

زکام به آبریزش بینی به طرف خارج حلق و سینه گفته می‌شود و می‌تواند در نتیجهٔ سرماخوردگی ساده یا آلرژیهای فصلی ایجاد شود و یا دنبالهٔ یک بیماری مهمتر مانند سرخک و آنفلوآنزا باشد.

زکام به آبریزش بینی به طرف خارج حلق و سینه گفته می‌شود و می‌تواند در نتیجه‌ی سرماخوردگی ساده ایجاد شود. گرفتن بینی احساس ناخوش آیندی ایجاد می‌کند. معمولاً برای رفع این بیماری از آنتی‌هیستامین و یا انواع قرص‌ها و شربت‌های دیگر استفاده می‌شود. اما در این مقاله اول از همه برای‌تان آرزوی سلامتی می‌کنیم و بعد چند روش طبیعی برای مقابله با زکام یا گریپ را پیشنهاد می‌دهیم.

مطلب پیشنهادی

ترمیم اپیزیوتومی

دانستنی هایی درمورد مراقبت و بهبود ترمیم اپیزیوتومی

دانستنی هایی درمورد مراقبت و بهبود ترمیم اپیزیوتومی     انجام اپیزیوتومی درست قبل از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *