قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای ریه و دستگاه تنفس / زکام را با طب سنتی درمان کنید!!
زکام
زکام

زکام را با طب سنتی درمان کنید!!

زکام را با طب سنتی درمان کنید!!

زکام یا گریپ 

در اصطلاح گیاه درمانی اگر آبریزش از بینی به طرف خارج باشد زکام، اگر به طرف حلق و سینه رهسپار گردد نزله نامند. این خود زمینه را برای برونشیت و ورم ریه و سایر بیماری های ریوی مستعد می سازد چه مزاج بیمار گرم و چه سرد، باشد باید تا سه روز بجز آش جو هیچ طعام آشامیدنی به بیمار ندهند.

عناب، سه پستان، گل اروانه، بنفشه به صورت جوشانده به کار برند و از غذاهای سرخ کرده و ترشی بسیار سرد و محرک به پرهیزند. نیز از ماش، اسفناج، سبوس گندم، نشاسته به صورت حریره و روغن بادام و شکر استفاده نمایند. اگر بیماری که مبتلا به زکام است بر روی شکم به خوابد و صورت را روی بالش گذارد تا ماده به تواند بهتر جاری شود در بهبودی بیمار مؤثر است زیرا در این صورت مایعات از حلق به طرف پایین سرازیر نمی شود. مبتلایان به زکام باید حتماً سر را پوشیده دارند و از هوای سرد و شمالی به پرهیزند، هرچند عطش داشته باشند نباید آب سرد بنوشند. اینگونه بیماران کمتر به خوابند زیرا ماده بیماریزا بیشتر می تواند به سوی حلق سرازیر شود و بیشتر به حالت نیمه نشسته بسر برند و استراحت کامل کنند.

نسخه: برای مزکوم یا صاحب زکام

ریشه ایرسا ۱۰ گرم -ریشه شیرین بیان ۱۰- گرم کتیرا ۲/۵ گرم

همه را نرم کوبیده خوب ساییده خمیر کرده به صورت قرص هایی به اندازه مغز پسته تهیه کرده و مدام در دهان قرار دهند. و در وقت خواب گشنیز، کتیرا و گل بنفشه را کوبیده با نبات ساییده یک قاشق مرباخوری میل نمایند. گفتار بقراط (اگر ماده نزله به سوی ریه ریزش کند. پس از چندی به چرک مبدل خواهد شد). این نیز پایه اولیه بیماری های ریوی به علت سینوزیتها، میباشد. جویدن یخ و آب خیلی سرد همه مولد نزله اند.

مطلب پیشنهادی

خم کردن ستون مهره ها به جلو

تمرین های باز و بسته کردن قفسه سینه

تمرین های باز و بسته کردن قفسه سینه   این تمرین ها بسیار مفید بوده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *