زگیل در کودکان و راه درمان آن در طب سنتی


زگیل در کودکان و راه درمان آن در طب سنتی

 زگیل در کودکان و راه درمان آن در طب سنتی

زگیل در کودکان چگونه بوجود می آید

تقریباً تمامی زگیل ها توسط ویروسی به نام پاپیلوماویروس انسانی ایجاد می شوند. زگیل ها به شکل های گوناگون، در نقاط مختلف بدن پدید می آیند. اگر فرزند شما بیش از دوسال داشته باشد ممکن است دچار زگیل هایی در ناحیهٔ دست و پا و یا صورت شود.زگیل که اندازهٔ آن از سر سوزن تا یک دانهٔ لوبیا متفاوت است، به دو صورت زبر و صاف ایجاد می شود و به هیچ وجه عارضهای دردناک نیست و هرچند با خارش همراه نیست، اما ممکن است کودک به دلیل برجسته بودنش، سعی کند آن را بکند. اگر زگیل باز شده و مایع حاوی ویروس درون آن با سایر نقاط بدن تماسی یابد، باعث پدید آمدن زگیل های تازه می شود. زگیل هایی که در کف پا هستند، اغلب دردناک اند. زگیل می تواند از طریق تماس پوستی از شخصی به شخصی دیگر منتقل شود. به هر حال حتی اگر درمانی صورت نگیرد، در عرض چند ماه یا یک سال بهبود مییابد. اگر مایل هستید به سرعت زگیل را درمان کنید، به پزشک مراجعه نمایید تا با تجویز داروی مورد نیاز و یا سایر روش های درمانی به کمک شما بیاید. زگیل ممکن است مدتی پس از درمان، بار دیگر ظاهر شود. هیچ گاه از تماس فرزندتان با کودکی که دارای زگیل است جلوگیری نکنید زیرا به طور معمول با رشد کودکان، پادتن زگیل در بدن آنها ایجاد می شود و آنها نسبت به ویروس این بیماری مصونیت پیدا می کنند.

والدین چه کمکی می توانند بکنند:

- اگر فرزندتان دارای خارش و جراحت پوست (غیراز نیش پشه) بود، و این ناراحتی بیش از دو روز به طول انجامید، او را نزد پزشک ببرید و همواره از مصرف دارو بدون نسخهٔ پزشک خودداری کنید زیرا شکل زخم را تغییر داده و تشخیص آن را دشوار میسازد؛ - اصول بهداشت شخصی را رعایت کنید. دستان خود را به طور مرتب بشویید و برای هر عضو خانواده، حولهٔ جداگانه ای در نظر بگیرید و هیچگاه از شانه، ظرف، لیوان، قاشق و ... به طور مشترک استفاده نکنید؛ - اگر فرزندتان دارای زرد زخم است او را از تماس با سایر کودکان دور نگهدارید تازخم او بهبود یابد. این دوره برابر با حداقل دو روز مصرف آنتی بیوتیک می باشد. چنانچه فرزندتان به گری مبتلا شده است، از رفتن او به استخر و تماس نزدیک با سایر کودکان جلوگیری کنید و نسخهٔ پزشک را به مدرسهٔ او نشان دهید؛- اگر فرزندتان به گال مبتلا شده است ۲۴ ساعت پس از آغاز درمان می تواند به مدرسه بازگردد؛ - چنانچه کودکتان دارای زگیل است، به او اطمینان دهید که این ناراحتی به زودی بود یافته و دائمی نخواهد بود. در صورت دردناک بودن زگیل در کف پاها، برای درمان بن با پزشک تماس بگیرید. وجود این ناراحتی نمی تواند برای دور نگهداشتن فرزندتان از مایر کودکان دلیل مناسبی باشد؛ - اگر حیوانات خانگی دارید، موی آنها را بازرسی کنید و در صورت مشاهدهٔ هرگونه لری و ریزش مو، آن را برای تشخیص علت بیماری به نزد دامپزشک ببرید زیرا گری گیردار است.

پزشک چه کمکی می تواند بکند:

- آموزش نحوهٔ تمیز کردن زخمهای پوستی به والدین؛ - تجویز پماد آنتی بیوتیک برای درمان زخمهای پوستی؛ - تجویز انتی بیوتیک خوراکی در صورت شدید و وسیع بودن زخمهای پوستی؛ - تجویز داروی خوراکی ضد قارج برای درمان گری؛ - تجویز آنتی هیستامین برای کاهش خارش در بیماریهای گری و گال؛ - درمان زگیل با استفاده از دارو، منجمد کردن و یا سوزاندن آن؛ - راهنمایی والدین در خصوص زمانی که کودک می تواند دوباره به مدرسه و عالیتهای عادی روزانه اش بازگردد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد