قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / زگیل و کک مک چیست؟
زگیل و کک مک
زگیل و کک مک

زگیل و کک مک چیست؟

زگیل و کک مک چیست؟

سولفات منیزیوم

زگیل ممکن است به دلیل کمبود سولفات منیزیوم به وجود آید. اگر دلیل واقعی زگیل ها کمبود سولفات منیزیوم باشد می توان با مصرف آن زگیل ها را درمان نمود. برای رفع کامل زگیل ها دارو باید در درازمدت استفاده شود.

 روش مصرف: در یک دوره درمانی بین دو تا سه هفته روزانه چندین بار حدود ۱ قاشق چای خوری سولفات منیزیوم را در کمی آب حل کنید و میل نمایید.

روغن کرچک

یکی دیگر از داروها طب سنتی برای درمان زگیل که تا به امروز نیز استفاده می شود، مالیدن روغن کرچک است. موفقیت این روش تضمین شده است. با مصرف درازمدت روغن کرچک زگیل ها کوچکتر و بالاخره ناپدید می شوند.

 روش مصرف: در یک دوره درمانی بین دو تا سه هفته روزانه چندین بار زگیل هاصورت یا دست ها را با چند قطره روغن کرچک ماساژ دهید

شیره مامیران بزرگ و شیره قاصدک

یکی دیگر از داروها خانگی برای درمان زگیل شیره گیاه تازه قاصدک یا مامیران بزرگ است که در اغلب موارد نتیجه رضایت بخشی دارد ولی گاهی نیز بی فایده خواهد بود. دلیل این امر روشن نشده است.

 روش مصرف: روزانه چندین بار زگیل ها را با شیره زردرنگ مامیران بزرگ یا شیره سفیدرنگ قاصدک آغشته کنید.

پوست موز

یکی از داروها مؤثر برای درمان میخچه، که خیلی شناخته شده نیست، پوست موز است. مکانیسم تأثیر آن تاکنون شناخته نشده است.

 روش مصرف: ابتدا پاها را با آب گرم بشویید. پوست اطراف و روی میخچه را با سوهان مخصوصی بسایید. یک تکه پوست تازه موز را از سمت داخل روی موضع قرار دهید و روی آن چسبب زخم بچسبانید. این عمل را روزی دو تا سه بار تکرار کنید.

ویتامین C یا اسید اسکوربیک

ویتامین C برای درمان زگیل دست ها مفید است.

 روش مصرف: پودر اسید اسکوربیک را با مقدار کمی آب مخلوط کنید تا به صورت ماست شل درآید سپس آن را روی یک تکه پارچه کتانی بگسترانید و روی زگیل ها قرار دهید و با باند زخــم بندی آن را ببندید. پانسمان را هر روز تعویض کنید

بزاق دهان

این روش توصیه شده در طب خانگی بسیار قدیمی است ولی هنوز هم مورد استفاده قرار میگیرد.

روش مصرف: زگیل ها را روزانه چندین بار با بزاق دهانتان مرطوب کنید!

عسل، لیمو وگلیسیرین این داروی ترکیبی برای درمان کک مک مفیداست.

طرز تهیه و روش مصرف: ۲۵۰ گرمعسل، اب یک عدد لیموترش، شصت میلی لیتر گلیسیرین و شصت میلی لیتر الکل هفتاد درجه را با یکدیگر مخلوط کنید. به طور منظم هر شب آن را به کک مکها بمالید و صبح روز بعد با آبولرم بشویید.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *