زگیل از علایم تا درمان


زگیل  از علایم تا درمان
 

  زگیل  از علایم تا درمان 

 عبارت از زیادی رشد لایه های معینی از پوست است که موجب برآمدگی مناطق دچار شده به شکل ضایعات سفت زیر آن که مقاوم بوده و رنگ آب مایل به قهوه ای است می گردد و محتوی هیچ گونه مایعی نمی باشد.این بیماری عفونی بوده و عموماً کودکان بدان دچار می گردند.

درمان

درمان کلی شامل انهدام با تجویز پزشک است که به وسیلهٔ قلم نیترات دار ژان و همچنین استفاده از مایع از ته در دو جلسه به فاصلهٔ ۸ روز اعمال می گردد.

انواع زگیل

انواع مختلفی از زگیل‌ها تا به حال شناسایی شده که از نظره شکل و محل مورده اثر به انواع زیر طبقه بندی شده‌اند:زگیل معمولی، یک زگیل برآمده با سطحی زبر و خشن که معمولاً بر روی دست‌ها و زانوها پدید می‌آید.زگیل پهن، یک زگیل کوچک با سطحی پهن و صاف به رنگ قهوه‌ای مایل به زرد که می‌تواند به تعداد زیادی و معمولاً بر روی صورت، گردن، دست‌ها،مچها و زانوها ایجاد شود.زگیل رشته‌ای یا پنجه‌ای، زگیلی، رشته‌ای یا انگشت مانند، که به طور معمول بر روی صورت به ویژه پلک‌ها و لب‌ها پدیدار می‌شود.زگیل پاشنه، یک تودهٔ سخت و بعضی مواقع دردناک، اغلب همراه با چندین لکهٔ سیاه در مرکز آن؛ معمولاً فقط در پاشنهٔ پا پیدا می‌شود.زگیل خانه‌خانه گروهی سخت از زگیل کف پا، به طور معمول بر روی دست‌ها و کف پا پدید می‌آیند.زگیل تناسلی، زگیلی که بر روی آلت تناسلی ایجاد می‌شود.زگیل‌های مقاربتی عبارت است از زگیل‌های ناحیه تناسلی (شامل مجرای ادرار، آلت تناسلی و مقعد). این زگیل‌ها از سایر زگیل‌ها مسری‌تر هستند. برخی از انواع ویروس‌ها که باعث ایجاد زگیل‌های مقاربتی می‌شوند، با بدخیمی‌های تناسلی نیز همراه هستند. آنها نوجوانان و بزرگسالان فعال از نظر جنسی را از هر دو جنس مبتلا میکنند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد