قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / زیبا شدن چهره با کبد سالم
زیبا شدن چهره با کبد سالم
زیبا شدن چهره با کبد سالم

زیبا شدن چهره با کبد سالم

زیبا شدن چهره با کبد سالم

پوست صورت یا چهره، آینه تندرستی و سلامت دستگاه های درونی بدن، خصوصاً کبدمیباشد. اختلال در هر یک از ارگانهای بدن، به ویژه غدد مترشحه داخلی و کبد باعث بیماری ها و ناراحتیهایی مانند: خستگی چهره، چین خوردن پوست صورت، تیرگی رنگ پوست، سایه های تاریک یا سیاهی زیر چشم، پف کردن زیر چشم، بوی بد بدن یا عرق بدبو، جوش های صورت، ویتی لیگو یا لک وپیس، عدم لطافت و طراوات پوست، لک صورت، حساسیت پوستی، کهیر، اگزما، جوش های خارش دار، شوره سر، پوسته پوسته شدن و چربی پوست سر و گودی اطراف چشم می شود. به طور کلی در کلیهٔ بیماری های پوستی و مشکلات زیبایی مسؤول مستقیم آنها کبد است. این علایم و بیماری ها نشانهٔ نارسایی و ناراحتی و گرفتاری کبد است.

کبدهای چنینبیمارانی نیاز شدید به تصفیه و پاکسازی و سالم سازی دارد. متأسفانه تعدادی از این بیماری ها و دیگر عوارض ناشی از گرفتاری کبد از دید دانش پزشکی نوین نادیده گرفته شده، در حالی که انسانهای بسیاری به ویژه زنان و جوانان به آن مبتلا هستند. آنها با دارو درمانی و درمانهای مختلف شیمیایی خود را سرگرم میکنند و نتیجه ای نمیگیرند. غافل از آن که داروهای شیمیایی و آنتی بیوتیک های مصرفی حداکثر علایم را حذف میکنند و بیماری را به اعماق کبد می برند و با ورود این سموم به بدن، کبد دچار آسیب جدی می شود که با گذشت زمان به صورت بیماریهای دیگری نمایان می شود، زیرا خود داروها سم هستند و برای کبد مضرند.

از مجموع نتایج تحقیقات اندیشمندان و متخصصین کبد و استادان طب سنتی به این نکته پی می بریم که اساسی ترین شیوه در درمان ناراحتی ها و بیمار ی های نامبرده سالم سازی کبد میباشد، زیرا در بررسی های اخیر نشان داده شده است که کبد بیش از هر عضو دیگری نقش اساسی در طراوت و شادابی پوست خصوصاً پوست صورت دارد. کبد سالم میتواند سلامت، نشاط و زیبایی چهره را به شما ارزانی دارد و این نکته ای است که متأسفانه طب کلاسیک آن را نادیده گرفته و در درمان بیماریهای پوستی از نقش تغذیه و کبد غافل مانده است و فقط به دارو درمانی و مسایل بهداشتی توجه میکند.

این شیوهٔ درمانی غالباً کم اثر و یا بی اثر میباشد و خود بارگرانی را بر کبد اضافه می کند. کبد بیش از هزار نوع آنزیم، برای حفظ تعادل دستگاههای بدن و دفع سموم تولید میکند. غذاهای نامناسب و سنگین مواد خطرناکی که ناشی از آلبومین است را تولید مینمایند که اگر وارد خون شوند شخصی را به هلاکت میرسانند، ولی کبد فوراً این مواد را به آلبومین انسانیقابل هضم و جذب تبدیل میکند و آنچه را که، سمی و زاید است به صورت اوره در میآورد که از راه کلیه ها و مجاری ادرار دفع میگردد. غدد مترشحه و فوق کلیوی نیز، گاهی مقدار زیادی از هورمونهایی که نمک را به خود جذب میکند، تولید می نمایند. هرگاه کبد نتواند این ترشحات اضافی را دفع کند شخص فوراً دچار بیماری های وخیم می شود.

کبد به قلب نیز کمک زیادی میکند، زیرا به وسیله وریدی که در بالای کبد قرار گرفته مستقیماً با قلب ارتباط دارد حال اگر خون زیادی باعث مزاحمت قلب گردد کبد فوراً مانند اسفنج بزرگ میشود و خون زیادی را در خود جمع و حبس میکند و فقط به اندازهٔ کافی و لازم، خون به قلب می رساند.

نکتهٔ مهم و اساسی فعالیت کبد در دفع سموم بدن میباشد. مثلاً هرگاه چای، قهوه، نیکوتین، شکر یا مواد غذایی فاسد یاسمی و یا انواع و اقسام مواد شیمیایی دیگر، مانند: داروها، رنگها و سموم شیمیایی و غیره وارد بدن گردد کبد فوراً به مبارزه می پردازد و این سموم و مواد مضر راخنثی میکند تابه سلامت شخصں زیانی نرساند   ۔ اگر این مواد سمی مستقیماً وارد خون شود موجب هلاکت و نابودی شخص میگردد. وقتی کبد به عللی این وظایف حیاتی را نتواند به خوبی انجام دهد دچار تورم و یا نارسایی میگردد و مواد سمی به خوبی دفع نمی شود و آنها روی پوست و رنگدانه های پوست اثر میگذارد. لذا باید دانست تیرگی رنگ پوست و دیگر عوارض و حالتهایی که در پوست مشاهده می کنید، علت داخلی دارد و مسئول مستقیم آن بیماری و نارسایی کېد است و برای درمان اساسی و اصولی، قبل از هر چیز باید به فکر درمان و پاکسازی کبد باشیم و بدانیم با مصرف داروهای شیمیایی درمان اساسی صورت نمیگیرد.

آیا میدانید؟ در هر ثانیه در حدود ۵۰۰/۰۰۰ گلبول قرمز در بدن از بین میرود و اگر کبد سالم باشد از این گلبول های مرده، گلبولهای سالم به وجود میآورد و از مواد گلبولهای تلف شده حدود یک لیتر صفرا تولید میکند که صفرا در هضم و جذب مواد چرب و دفع سموم چربی ها از روده ها و کلیه نقش اساسی دارد. اگر شما گرفتار چربی مو، چربی پوست سر، شوره سر، پوسته پوسته شدن و ریزش موی سر هستید، ابتدا باید کبدتان را پاکسازی کنید و بعد به درمانهای دیگر بپردازید چرا که علت آن، نارسایی و یا التهاب و عفونت کبد است، زیرا کبد چربیها را میسوزاند و اگر کبد سالم باشد چربیها در خون شناور می مانند. تشکیلات مهم دفع مواد سمی و شیمیایی که در کبد وجود دارد بیش از یک کارخانه عظیم شیمیایی فعالیت دارد و سلامت ما را حفظ می نماید.

مطلب پیشنهادی

دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول   – توجه داشته باشید اهمیت دندانهای شیری به نوبه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *