زیتون میوه مقدس و مورد سوگند خداوند / قسمت سوم


زیتون میوه مقدس و مورد سوگند خداوند / قسمت سوم

روغن زیتون و ماساژ درمانی

ماساژ درمانی یکی از روشهای درمانی است که در دنیا طرفداران زیادی دارد و کشور تایلند و چین پیشرفتهای قابل توجهی در این زمینه کرده اند و به عنوان یکی از شیوه های جذب توریست در کشورهای آسیایی مخصوصاً کشورهای مذکور محسوب می شود. نگارنده نیز با سفرهایی به این کشورها مخصوصاً تایلند با این شیوه درمانی آشنا شده و از اثرات و خواص آن بهره جسته است. با ماساژ و مالیدن، نیروهای قوی و شفا دهنده حاصل از این شیوه باعث تجدید انرژی می گردند و با اذعان به نیروهای درونی انسان، می توان با ماساژ آن نیروی التیام بخش را تحریک نموده و از اثر آن پیامبر عظیم الشان اسلام ع در ۱۴ قرن پیش در خصوص مالیدن و ماساژ بدن سفارش فرمودند: «از روغن زیتون برای خوردن و مالیدن استفاده کنید، زیرا از شجره مبارکه گرفته شده است». ناگفته نماند که زمان قدیم در حمام های عمومی ماساژ درمانی به صورت سنتی و با نام مشت و مال به دست افراد نیرومند و خبره بسیار رواج داشت که آن هم همانند سایر سنت های خوب، تخریب و تعطیل گردید. خوب است، حداقل هر ماه یکبار پس از استحمام تمام بدن را با روغن زیتون ماساژ داده و جلوی نور مستقیم آفتاب، حمام آفتاب بگیریم. این شیوه بسیار برای سلامتی انسان خصوصاً استخوانها و شادابی پوست مفید است خصوصاً در کودکانی که نرمی استخوان دارند و دچار راشیتیسم یا کم خونی اند، ماساژ تمامی بدن با روغن زیتون و حمام افتاب موجب تقویت سیستم عصبی می شود. 

شیوه ماساژ با روغن زیتون

چه بسا افرادی باشند که بگویند فعلاً کسی نیست تا ما را مشت و مال دهد و از مزایای ماساژ بهره مند گرداند؛ در پاسخ باید گفت شما خیلی راحت می توانید ماساژ را از پاها و دستان خود به این شکل آغاز کنید: با مالیدن مقداری روغن زیتون به کف دست ها، یک روز در میان به مدت نیم ساعت کاملاً همه پا را تا زانو آرام آرام بمالید و بعد دست هایتان را به هم بمالید و پس از انجام چهار مرحله از این ماساژ  خودتان قضاوت خواهید کرد که چقدر سبک تر شده و از خوابی ارام  بهره مند می شوید و دیگر پاهایتان ضعف نمیرود؛ فراموش نکنید بعد از ماساژ حتماً یکی دو لیوان آب بنوشید.اگر هر صبح و شام لثه های حساسی و چرکی را با روغن زیتون ماساژ دهید، موجب تقویت لثه ها شده و از خونریزی آنها جلوگیری می کنید.

روغن زیتون بهترین درمان برای حساسیت ها

خوردن انواع و اقسام خوردنیها و نوشیدنیهای رنگارنگ و متنوع موجب پیدایش بیماری های متعدد نیز میگردد. حساسیت های پوستی یکی از شایع ترین بیماریهاست و نوع ضعیف تر این بیماری خشکی و پوسته پوسته شدن کف دستهاست که در مورد خانم های خانه دار که با انواع شوینده ها سر و کار دارند شایع تر است. استفاده از محلولی که با روغن زیتون تهیه شده بهترین درمان این نوع ناراحتی های پوستی است، از جمله مشکلاتی که برای پوستانسان پیش می آید سوختگی هایی است که بوسیله آب جوش یا بخار آب، آفتاب، آتش و... به وجود میآید.مادران عزیز با آماده نمودن و نگهداری این محلول یکی از فوریتهای درمانی لازم و ضروری را همیشه در منزل خود خواهند داشت. روش تهیه محلول یک قاشق چای خوری جوش شیرین به همراه نصف استکان معمولی روغن زیتون خوب و مرغوب را در یک شیشه در بسته نگهداری کنید و موقع مصرف این محلول کمی آن را بهم زده بر موضع سوختگی بمالید. این محلول نه تنها درد سوختگی راسریعاً برطرف میکند؛ بلکه مانع از تاول زدن شده، همچنین جای سوختگی را از بین می برد البته نباید فراموش کرد که مالیدن این محلول بلافاصله پس از سوختگی این تأثیر را دارد.زیتون میوه مقدس و مورد سوگند خداوند / قسمت اولزیتون میوه مقدس و مورد سوگند خداوند / قسمت دومزیتون میوه مقدس و مورد سوگند خداوند / قسمت چهارم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد