قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / سابقه ی بیماری های زنان و زایمان
بیماری های زنان و زایمان
بیماری های زنان و زایمان

سابقه ی بیماری های زنان و زایمان

سابقه ی بیماری های زنان و زایمان

 

اگر پیش از این برای معاینه ی پیش از بارداری به پزشک خود مراجعه نکرده باشید، او از شما در مورد سابقه ی بیماریهای زنان و زایمان، از جمله بارداری های قبلی، غده های فیبروم، عفونت های مهبلی، و سایر مشکلات مربوط به زنان و زایمان می پرسد. سابقه ی قبلی شما در تعیین بهترین روش برای کنترل این بارداری، می تواند مؤثر باشد.

برای مثال، اگر سابقه ی درد زودرس زایمان  یا دیابت در دوران بارداری  داشته باشید، دانستن این سابقه، پزشک شما را برای امکان بروز مجدد آن آماده می کند.

بارداری پس از درمان نازایی و او اگر با درمان های نازایی باردار شده اید، در اولین معاینهی دوران بارداری، پزشک خود را مطلع کنید، که لازم است موارد متعددی بررسی شود. اثرگذارترین نتایج درمان نازایی، با درصد بالاتری از وقوع بارداری های چندقلو همراه است – دوقلو یا بیشتر. به طور کلی، کودکانی که از طریق بارداری خارج از بدن به دنیا می آیند، نوزادانی هستند که مانند نوزادان بارداری های طبیعی سالمند.

اخیرا، مباحثاتی در علم پزشکی در مورد افزایش نقایص مادرزادی خاص در کودکانی که از طریق IVF به دنیا می آیند، همچنین افزایش ناهنجاریهای خاص کروموزومی پس از ICSI (تزریق اسپرم به داخل سیتوپلاسم)، صورت گرفته است. اگرچه برخی از مطالعات حاکی از وقوع نسبتا بیشتری است، در مطالعات دیگر هیچ دلیلی مبنی بر افزایش نقایص مادرزادی وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی

عفونت سینه

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی   در حالی که دچار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *