قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / ساختمان مغز از چه چیزی تشکیل شده است
ساختمان مغز از چه چیزی تشکیل شده است
ساختمان مغز

ساختمان مغز از چه چیزی تشکیل شده است

ساختمان مغز

به طور کلی مغز که در میان جمجمه قرار دارد از سه قسمت اصلی تشکیل یافته است.

قسمت فوقانی، قسمت وسط، قسمت تحتانی، در قسمت تحتانی مغز کارهای خودکار، از قبیل جریان خون و تنفس انجام میشود و جای بطن های داخلی مغز و محور عقبی آن است.

مغز وسطی همان طور که وظیفه ی قسمت تحتانی دخالت دارد و در فرستادن پیامها به مغز فوقانی دخیل است، به طور کلی هم جنبه ی ارتباطی دارد و هم جنبهی فرستنده و چگونگی ساختمان مغز فوقانی است که اشخاص را با یکدیگر متفاوت جلوه میدهد و در لپه های بویایی اجسام مختلف به وجود می آید.

مغز فوقانی یا نئو-آتسفال در واقع مرکز قدرت،  دلیل و منطق، پیش بینی بشر به شمار می آید و در داخل آن نخاع شوکی به صورت لوله ای امتداد یافته است. مثلاً پس از انجام جنایت یا خطای دیگر این دستگاه مغز فوقانی است که فوراً بدون هیچ معطلی انسان را متوجه ی عقوبت کار انجام شده می نماید و شخص را از عواقب کار مطلع نموده و خواب غفلت بیدار می نماید و با یک دستگاه بسیار قوی پیامدهای این عمل را پیش بینی میکند و تصمیم برای فرار، دفاع یا عکس العمل دیگری یادآوری می سازد.

در مغز فوقانی دو نوع ماده قرار دارد ۱- سفید ۲خاکستری، این دوماده با بصلالنخاع ارتباط دارند. مغز باعث برتری انسان نسبت به حیوانات است. در اصلی حجم مغز فوقانی یک انسان سه برابر مغز میمون وگوریل ها است.

مطلب پیشنهادی

علل بروز اهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی   -عوامل محیطی عنوان کلیه عواملی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *