قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / ساده‌ترین درمان‌ برای ورم کلیه‌، دم‌کرده گل طاووسی است….
ورم کلیه
ورم کلیه

ساده‌ترین درمان‌ برای ورم کلیه‌، دم‌کرده گل طاووسی است….

ورم کلیه چیست ؟

هنگامی که یک انسداد در دستگاه ادراری باعث شود که جلو جریان طبیعی ادرار گرفته شود، هیدرونفروز یا ورم کلیه ایجاد میشود و در نتیجه کلیه متورم شده (به خاطر جمع شدن ادرار در آن) و فشاری که در داخل آن رخ می دهد از عملکرد طبیعی آن جلوگیری میکند. این وضعیت می تواند در یک یا هردو کلیه  ایجاد شود و ممکن است به طور تدریجی یا ناگهانی ایجاد گردد.

 علت ورم کلیه

انسدادی که باعث بروز ورم کلیه می شود ممکن است به خاطر وجود یک نقص مادرزادی در دستگاه ادراری باشد و یا اینکه به خاطر تنگ شدن حالب (لوله که ادرار را از کلیه به مثانه می برد) اتفاق بیفتد و این تنگ شدن ممکن است بر اثر فشاری که از بیرون و اطراف آن ایجاد می شود(مثل فشار یک تومور یا فشار که بر اثر بزرگ شدن رحم در حین حاملگی بر حالب وارد می شود) روی دهد، همچنین ممکن است وجود یک سنگ کلیه در حالب باعث انسداد ان شود و نگذارد که ادرار از کلیه به مثانه برود ( ممکن است هیدرونفروز ایجاد شود )به علاوه، ورم کلیه ممکن است به خاطر انسداد پیشابراه (مجرا که ادرار را از مثانه به بیرون بدن میفرستد) رخ دهد.

علائم ورم کلیه 

اگر ورم کلیه  بر اثر یک انسداد ناگهانی در دستگاه ادراری ایجاد شود علائم و مشکلات ممکن است دیده شوند، مانند: درد شدید شکم، کمردرد حاد، تهوع و استفراغ، با این حال هیدرونفروزی که در مدت زمان طولانی به تدریج ایجاد می شود معمولاً علائم فوق را نشان نمیدهد، در این موارد نارسایی مزمن کلیه ممکن است اولین علامت باشد که این بیماری از خود نشان میدهد. افرادی که دچار ورم کلیه  هستند بیشتر احتمال خطر ابتلاء به عفونت  دستگاه ادراری را دارا می باشند. باکتری در ادراری که ساکن بوده و جریان خوبی ندارد بهتر می توانند تکثیر شوند.

در مان گیاهی ورم کلیه 

جهت درمان بیماری ورم کلیه از جوشانده سه قاشق سوپ‌خوری تخم کتان در یک لیتر آب استفاده می‌گردد.

ساده‌ترین درمان‌ برای ورم کلیه‌ دم‌کرده گل طاووسی می‌باشد. یک قاشق چای‌خوری گل طاووسی را در یک لیوان آب جوش ریخته و پس از چند دقیقه میل نمایید. این نکته لازم به ذکر است که از این دم‌کرده نباید بیش از سه فنجان مصرف شود.

همچنین می‌توان یک قاشق چای‌خوری گل خشک نیلوفر آبی را دریک فنجان آب جوش به مدت 10 دقیقه دم کرده و روزی 2 الی 3 فنجان برای درمان ورم کلیه‌ مصرف کنید.

 

مطلب پیشنهادی

عفونت کلیه چیست

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!   ادرار به طور طبیعی ضد عفونی شده و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *