قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / سایر علل سرگیجه چه می تواند باشد؟؟
سرگیجه
سرگیجه

سایر علل سرگیجه چه می تواند باشد؟؟

سایر علل سرگیجه چه می تواند باشد ؟؟

اگر بعد از ایستادن به مدت چند ثانیه دچار سرگیجه می شوید احتمالا مبتلا به درجاتی از کاهش فشار خون وضعیتی هستید. این عارضه در اثر کاهش موقتی بازگشت خون به قلب و در نتیجه کاهش فشار خون مغز و کاهش اکسیژن رسانی به آن ایجاد میشود. انواع خاصی از داروها مخصوصا داروهایی که در درمان فشار خون به کار میروند باعث تشدید این عارضه می شوند.

نوع دیگری از سرگیجه در اثر تنفس سریع که معمولاً در پاسخ به فشار روحی و هیجان بروز می کند، ایجاد می شود. برای امتحان به مدت نیم دقیقه از راه دهان نفس عمیق و تندتر از حد معمول بکشید. شما باید بتدریج احساس سبکی سر کنید و نوک انگشتانتان ممکن است گزگز کند. اگر این شرایط مشابه حملات سرگیجه شما بود، تنفس سریع ممکن است علت عارضه باشد. با پزشک خود مشورت کنید، او ممکن است روش های ارام بخشی (دارو اغلب مؤثر است)، تنفس در پاکت، یا احتمالاً استفاده موقت از ضد اضطراب ها را توصیه کند.

یکی از علل سرگیجه شدید و تهوع، التهاب لابیرنت (قسمت مارپیچ گوش داخلی) است که علت آن عفونت ویروسی میباشد. اگر پزشک تشخیص التهاب لابیرنت بدهد درمان معمول آن استراحت در بستر به مدت چند روز و مصرف داروهای ضد استفراغ است. اکثر موارد این بیماری ظرف چند هفته کاملاً برطرف میشوند.

سرگیجه در موارد نادر مخصوصاً در نوجوانان ممکن است یکی از تظاهرات صرع باشد. در مورد ضرورت مشاوره با متخصص اعصاب از پزشک خود نظرخواهی کنید.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *