سردرد و میگرن چگونه به وجود می آید؟


سردرد و میگرن چگونه به وجود می آید؟

سردرد و میگرن چگونه به وجود می آید؟

درمان سردردها با منشا عصبی

گل راعی (هوفاریقون)15 گرم گل اسطو خودوس ۱۰ گرمآ ب ۵۰۰ میلی لیتردم کرده در صورت لزوم یک لیوان بزرگ دم کرده داغ را به آهستگی و جرعه جرعه بنوشید.عاقرقر حا(حاوی پارتنوئید)برای میگرن مفید است.  برای درمان سردردهای ناشی از تنش عصبی و میگرن، شقیقه و گردن را با ۲ تا ۳ قطره روغن  اسطو خودوس که در یک قاشق چایخوری روغن بادام شیرین رقیق کرده باید ماساژ دهید جهت رفع سردردهای کهنه چند بادام تلخ را کوبیده و آن را با سرکه خمیر نمائید و بر پیشانی و سر ضماد بمالید یا چند قطره روغن بادام تلخ را در بینی بچکانید.

 درمان سردردها کهنه 

۱۰ گرم اسفند را با ۳۰ گرم سرکه یا شراب انگوری مخلوط کرده و بقدری بجوشانید تا به ۸۰ گرم یعنی حدود یک چهارم برسد و روزی ۲ استکان آن را تا ۳۰ روز میلی نمائید.

درمان سردرد عصبی

۳ مثقال گل بابونه را در نیم لیتر آب بمدت ۱۰ دقیقه دم کرده و آب صاف شده آن را با ۴ قاشق مرباخوری عسل شیرین نمائید و بعد از هر وعده غذا یک فنجان بخورید.  مالیدن روغن گل بابونه (که با روغن زیتون استخراج شده) به پیشانی جهت رفع سردردهای سودائی مفید است و چکاندن روغن بابونه شیرازی معطر در بینی و مالیدن آن به پیشانی جهت رفع سردرد میگرنی و یکطرفه مفید است.  ۱۰ گرم گل بابونه را با کمی درمنه ترکی و آویشن شیرازی و شوید مخلوط کرده و جوشانده و سر را با آب آن بشوئید و تفالهٔ آن را به سر ضماد نمائیددر رفع سردردهای نیمه سری و میگرنی مؤثر است، همچنین بخور این گیاه مؤثر است.

 درمان سردرد ناحیه عقب سر

۲۰ گرم پودر سیاهدانه را با ۸۰ گرم عسل مخلوط نموده، صبح ناشتا روزی یک قاشق غذاخوری میل نمائید2 اسطو خودوس دم کرده با عسل در تعقیب ضربه به مغز و سردرد مؤثر است.در درمان سردرد میگرنی ۵۰ گرم گل بنفشه را در یک لیتر آب جوشانده و صاف کرده و آن را با عسل مخلوط نموده و روزی ۳ الی ۴ فنجان میل نمائید.۸ گرم گل مرزنجوش را در یک لیتر آب دم نموده و صاف کرده و با عسل شیرین نمائید در سردردهای میگرنی، اسپاسم گوارشی، بی خوابی مؤثر است.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد