قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / سردی مزاج عامل زیادی آب دهان….!!!
زیادی آب دهان
زیادی آب دهان

سردی مزاج عامل زیادی آب دهان….!!!

سردی مزاج عامل زیادی آب دهان….!!!

علت زیادی آب دهان

آب دهان که آن را بزاق نیز می گویند و از غده زیر زبان تراوش می کند، گاهی در اثر غلبه  رطوبت و سردی مزاج و در اثر خوردن غذا سرد از قبیل هندوانه، خیار، کاهو، ماست، دوغ، چای زیاد و امثال آن تولید می گردد و مرتب دهان پر از آب

می شود. گاهی در حین صحبت آب از دهان سرازیر می شود یا می پاشد و شخص ناراحت می شود.

چون این مورد مربوط به غلبه رطوبت می شود بهتر است اول بدن را از رطوبت پاکسازی کنید.

جلوگیری از زیادی آب دهان

عسل، مربا شقایق، مربا شقاقل، مربا تمشک، آب نبات هل دار، نبات، پشمک، زولبیا، بامیه، قرص نعناع و خوراک دیگر که طبیعت گرم دارند مفید هستند.

قولنجان، دارچین و زنجبیل را از هر کدام ۵ گرم مخلوط کرده و نیم کوب کنید، بعد بجوشانید و اب ان را صاف کرده، سپس با نبات یا عسل شیرین کنید و به مرور بنوشید.

هر روز مقدار کمی ایارج فیقرا بخورید.

تخم ترب و تخم شوید از هر کدام ۲۰ گرم نرم بسایید، همراه با ۱۰ گرم پودر عصار شیرین بیان در عسل مخلوط کرده و هر صبح، ظهر و شب هر بار مقداری از آن را بخورید.

مقداری مستکی رومی با هم وزن آن انیسون نرم بسایید بعد با مقداری گل قند مخلوط کرده و بخورید.

ده گرم خردل ساییده شده را با ۱۰۰ گرم قند یا نبات ساییده مخلوط کنید و هر صبح، ظهر و شب هر بار ۱ قاشق چایخوری میل کنید.

کنجد بو داده را بکوبید و با نبات ساییده مخلوط کنید و روزی سه مرتبه هربار مقداری از آن را بخورید.

عود و قرنفل از هر کدام ۲ مثقالی، مستکی رومی و تخم کرفس از هر کدام ۴ مثقال، تخم شوید، تخم زردک و تخم هویج فرنگی از هر کدام ۶ مثقال، همه را مخلوط کرده و نرم بسایید بعد با ۵۰۰ گرم عسل مصف مخلوط کنید و هر صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق شربت خوری از آن را میل فرمایید.

دویست و پنجاه گرم نبات را در مقداری اب بجوشانید تاقوام اید بعد ۵ مثقال زیره  کرمانی ساییده شده که قبلا در مقداری سرکه خمیر کرده اید را با کمی زنجبیل و کمی دار و فلفل ساییده شده به آن اضافه نمایید و از آتش بردارید و روزی سه مرتبه هر بار کمی از آن را بخورید.

«میخک، مستکی رومی، زعفران، ترنج (بدون پوست سبز آن)، عود، قاقاله، سنبل الطیب، زنجبیل، جوز بویا و دار و فلفل از هر کدام ۵ گرم را مخلوط کرده و نرم بسایید. بعد هر روز با نبات شربت درست کنید، یا از چای نبات استفاده کنید و هنگام نوشیدن ۱ قاشق چای خوری از دارو را در آن مخلوط کرده و بنوشید.

درمان زیادی آب دهان در اثر زخم 

برای جلوگیری از ریزش آب دهان که به علت زخم داخل دهان ایجاد شده باشد باید عفض را نرم بسایید بعد با آب تاجریزی و قدری سرکه مخلوط کرده و گهگاه کمی از آن را در دهان نگهدارید. ولی اگر این کار باعث خشکی دهان شد باید دهان را با روغن گل چرب کنید

 

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *