قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری های قلب و دستگاه گردش خون / سرطان خون لنفوسیتی را بیشتر بشناسید..!
سرطان خون لنفوسیتی
سرطان خون لنفوسیتی

سرطان خون لنفوسیتی را بیشتر بشناسید..!

سرطان خون لنفوسیتی را بیشتر بشناسید..!

سرطان خون لنفوسیتی 

در این نوع سرطان خون لنفوسیتها دستخوش تغییر شکل بدخیمی می شوند و رشدشان غیرقابل مهار میگردد. این عارضه معمولا بیماری افراد سالخورده (معمولا بالای ۶۰ سال) است و ۲ تا ۳ برابر در مردها شایعتر است. علت آن ناشناخته است.

علایم سرطان خون لنفوسیتی

شروع علائم تدریجی است. در برخی موارد اولین نشانه های بیماری بزرگی غدد لنفاوی گردن، کشاله ران وزیربغل است. خستگی، ضعف، بی اشتهایی، کاهش وزن و تنگی نفس بعداً بروز می کند. طحال ممکن است بزرگ شود و باعث احساس کشش در سمت چپ شکم گردد.

درمان سرطان خون لنفوسیتی

برای سرطان خون مزمن لنفوسیتی علاجی وجود ندارد. درمان معمولاً هنگامی آغاز می شود که علائم بروز کنند. حتی در آن موقع درمان افراطی خطرناکتر از درمان کمتر از حد معمول است. درمان شامل تاباندن اشعه و داروهای ضد سرطان است. در صورت لزوم تزریق سلولهای خونی به طور انتخابی برای مهار خونریزی و کم خونی انجام می شود و آنتی بیوتیک در صورت بروز عفونت تجویز میگردد.

پیشگیری از سرطان خون لنفوسیتی 

میزان متوسط بقای بیماران مبتلا به سرطان خون مزمن لنفوسیتی حدود ۶ سال بعد از شروع علائم است. در انواع خاصی از این سرطان خون، پیش آگهی بسیار بهتر است و تعداد زیادی از بیماران سالخورده به علل غیرمرتبط دیگر می میرند.

مطلب پیشنهادی

بیماریهای قلبی

بیماریهای قلبی چه می کند؟ /قسمت اول

بیماری های قلبی چه می کند؟   بسیاری از کارشناسان و پزشکان با تجربه قلب، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *