قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / سرطان رحم دهانه رحم چیست؟؟
سرطان رحم
سرطان رحم

سرطان رحم دهانه رحم چیست؟؟

سرطان رحم دهانه رحم چیست؟؟

سرطان رحم

در مورد سرطان رحم قبل از این که باعث گرفتاری اعضای دیگری شود بایستی تحت عمل جراحی قرار گرفت و قبل از عمل می توان برای کم شدن ورم و قدرت پیشروی و کم شدن حجم آن از داروهای گیاهی به شرح زیر استفاده کرده:

۱- شستشو با آب اسپرزهای که در آن یک قطعه ورق سرب نازک حل شده باشد.

۲-از جوشانده تخم شنبلیله، آویشن، بابونه، تخم کتان و برگ کلم برای شستشو رحم استفاده کنید.

۳- مسهل ضد سودا مصرف شود.

۴- اگر عفونتی همراه باشد با آب جوشانده برگ خطمی، گل بنفشه، برگ کلم و تخم کتان شستشو کنید و یا به عنوان حمام دارویی جوهر سرب را با گشنیز و آب کاهو حل کرده و با آن شستشو دهید.

علائم سرطان رحم

 •  نارگیل ساییده یا قرنفل و مازو ساییده یا تخم هندوانه تلخ (حنظل) یا هلیله  سیاه و پوست هلیله  زرد یا گل سرخ یا آمله یا بادمجان را ریزریز کرده و در سایه خشک کنید، سپس نرم بسایید یا بسباسه، قرنفل یا آب خرفه یا تخم ترشک ساییده یا پوست درخت نارنج و زعفران و دارچین و یا زاج و فوفل، این داروها را هریک که در دسترسی باشد، جوشانده و روزی چند مرتبه با آب آن شستشو کنید، یا اینکه جفت بلوط، گلنار، فوفل و مازو از هر کدام ۵گرم، همه را جوشانده و در طول روز چند مرتبه شستشو دهید.
 • فوفل، مصطکی بی رنگ کابلی و عاقرقرها را کوبیده و خمیر کرده و با پنبه به صورت شیاف استعمال کنید
 • در زنانی که در سنین باروری هستند لایه داخلی رحم هر ماه رشد می کند و جدارش ضخیم می شود تا برای بارداری آماده شود . اگر زن باردار نشود ، بافت ضخیم شده ، همراه با خون از راه مهبل به بیرون می ریزد که این حالت را قاعدگی گویند .
  تومورهای رحم یا خوش خیم هستند و یا بد خیم
  تومورهای خوش خیم
  مهمترین تومور خوش خیم ، فیبروم رحم است .
  فیبروم ها شایع ترین تومور خوش خیم رحم هستند . این تومورها بیشتر در حدود ۴۰ سالگی پیدا می شوند . یک زن ممکن است در یک زمان چند فیبروم داشته باشد . در بیشتر موارد فیبروم علائمی ندارند و احتیاج به درمان هم ندارند ولی باید توسط پزشک کنترل شوند . بر حسب اندازه و محل تومورها ،‌ بعضی مواقع علائمی وجود دارد . این علائم عبارتند از :
  خونریزی نامنظم
  ترشح
  تکرر ادرار
  وقتی فیبروم ها سبب خونریزی شدید شوند و با فشار روی اعضای مجاور ایجاد درد کنند درمان جراحی و یا طبی انجام می گیرد . وقتی زن به سن یائسگی می رسد ، فیبروم ها کوچک می شوند و در پاره ای موارد خود بخود از بین می روند .
  تومورهای بدخیم
  این تومورها بافتها و اعضاء مجاور را مورد حمله قرار میدهند . این تومورها همچنین از راه جریان خون و لنف به تمام نقاط بدن منتشر می شوند . سرطان رحم به استخوانها ، ریه ها و کبد انتشار می یابد .

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *