قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / سرطان روده بزرگ را زود درمان کنید
روده بزرگ
روده بزرگ

سرطان روده بزرگ را زود درمان کنید

 سرطان روده بزرگ را زود درمان کنید

روده  بزرگ انسان را می توان به طناب بلندی تشبیه کرد که از قسمتهایی کوتاه و به شکل مقطع (به شکل سوسیس) تشکیل شده است. روده ها در انتهای قسمتهای سوسیس مانند، به هم میپیوندند. روده دارای بندهایی از عضله است که این بندها قابلیت انقباض و انبساط دارند، در واقع این بندهایعضلانی مانند دریچه ای در انتهای هر قسمت قرارگرفته اند که همزمان با هم باز و بسته میشوند وو مدفوع  به سمت جلو رانده می شود  یعنی چناچهقسمتی باز شود، قسمتی دیگر بسته میشود و ماهیچه ها منقبض و مدفوع به جلو رانده می شود. روده ها مانند یک تسمه ی نقاله، مدفوع نیمه مایع را به شدت به جلو می رانند. اگر همه ی عوامل درست عمل کنند مدفوع به سرعت از کولون خارج می شود و عمل دفع به راحتی انجام می گیرد. موفقیت در این نقل و انتقال به سه عامل بستگی دارد:

۱) قطر روده تا حد امکان عریض شود. هر قدر روده گشادتر شود مدفوع سریع تر جریان می یابد (حفظ قطر طبیعی کولون)۔

۲) حفظ حالت سیال و پراب بودن مدفوع (محتویات روده، مایع یا حداقل نیمه مایع باشد) تا جذب آب از جدار کولون موجب سخت و خشک شدن آن نشود.

۳) تخلیه ی مدفوع بلافاصله پس از احساس آمادگی برای دفع، تا از خشک شدن و سفت شدن آن جلوگیری شود.

اگر همه ی عوامل درست و به موقع عمل نکنند نتیجه ای متفاوت حاصل میشود. یعنی اگر پس از هضم غذا محتویات روده متراکم شود و شکم کار نکند (پس مانده های گوارش به آهستگی و تنبلی از کولون عبور کند) به مرور زمان کولون ضعیف تر شده و قطر آن کمتر می شود، در نتیجه مدت زمان حمل و نقل مدفوع طولانی می شود. طبیعی است حجمی که از یک لوله ی ۱۰ سانتیمتری به راحتی عبور کند، از یک لوله ی ۳ سانتیمتری به سختی عبور خواهد کرد.

همچنان که مدت زمان توقف پس مانده  گوارش در کولون بیشتر می شود، آب بیشتری نیز از آن جذب دیوار کولون شده و محتویات مدفوع سفتتر و سخت تر می شوند. این عوامل باعث میشود تا فشار زیادی بر روده وارد گردد، در این موقع مشکل اساسی شروع می شود. ابتدا دیواره  روده که خیلی محکم هم نیست در نازک ترینقسمت خود به صورت تاولی هایی به شکل بادکنکپلاستیکی نازک درمی آید و برآمدگی پیدا می کند و قابلیت انعطاف خود را از دست می دهد و دیگر به حالت اولیه ی خود باز نمی گردد. در نتیجه شخص به جای روده ای با دیواره  صاف و عریض، دارای روده  باریکی می شود که در طول آن کیسه و برآمدگی زیادی قرار گرفته است و بدین جهت شخص دچار مشکلاتگوناگون خواهد شد

مطلب پیشنهادی

عفونت کلیه چیست

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!

عفونت کلیه را سریعا درمان کنید!!   ادرار به طور طبیعی ضد عفونی شده و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *