قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای استخوان مفاصل و ماهیچه ها / سرطان های اولیه استخوان!!
سرطان استخوان

سرطان های اولیه استخوان!!

سرطان های اولیه استخوان!!

استئوسارکوماشایعترین فرم سرطانهای اولیه  استخوان می باشد. این فرم در بافت تازه  یک استخوان در حال رشد آغاز می شود، خصوصاً در زانوها و بازوها، معمولاً قبل از این که ما متوجه وجود این سرطان شویم، سرطان در قسمت های مختلف بدن پخش می شود. این نوع سرطان معمولاً در سنین بین ۱۰ تا ۲۵ سال دیده می شود و علایم ان شامل: درد، ورم و حساسیت به لمس می باشد که معمولاً در بالا و پایین زانو دیده میشود.

یوئینگ سارکوما: این نوع سرطان از بافت عصبی نابالغی که در مغز استخوان های بلند قرار دارد آغاز می شود (مانند لگن، ساق، دنده ها و بازو) و نیز می تواند به قسمت های دیگر بدن نیز پخش شود  این سرطان نیز مانند استئوسارکوما بیشتر در کودکان و نوجوانان دیده می شود. علائم این نوع شامل: درد، ورم، احساسیت در لمس و همچنین ضعف استخوان می باشد که این ضعف می تواند استخوان را برای شکسته شدن مستعد سازد.

کندروسارکوما: این نوع سرطان از غضروف برمی خیزد (غضروف لگن، شانه و قسمت فوقانی ران). این نوع بیشتر در افراد بالای ۵۰ سال دیده میشود و علایم آن شامل: درد، ورم و حساسیت در لمس می باشد. برعکس بقیه  موارد گفته شده، این سرطان رشد آهسته ای دارد و معمولاً بسیار آرام در قسمت های دیگر بدن پخش می شود.

مطلب پیشنهادی

راشیتیسم

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟

 چه عواملی باعث بیماری راشیتیسم می شوند….؟؟   راشیتیسم عبارت است از نقص و خلل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *