قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص مردان / سرطان پـروستات چگونه به وجود می آید؟
سرطان پروستات
سرطان پروستات

سرطان پـروستات چگونه به وجود می آید؟

سرطان پـروستات چگونه به وجود می آید؟

۶. داروهای بازدارنده رگ سازی

تشکیل رگ های خونی جدید (آنژیوژنز angiogenesis) فرایندی است که به وسیله بعضی مواد شیمیایی تولید شده در بدن کنترل میشود. اگرچه ممکن است رگ سازی به ترمیم طبیعی زخم کمک کند، سرطان می تواند در اثر ایجاد این رگهای جدید رشد نماید. رگ سازی موجب رسیدن اکسیژن و مواد غذایی به سلول های سرطانی می شود. و در نتیجه، سلول های مزبور تکثیر مییابند، به بافت های مجاور هجوم می آورند و به سایر نواحی بدن منتشر می شوند. (متاستازمی دھند) دارویی بازدارنده رگ سازی، عاملی شیمیایی است که با سیگنال های تشکیل دهنده رگهای خونی جدید تداخل میکند. این نوع درمان تجربی که به آن درمان ضد رگ سازی (آنتی آنژیوژنیک) هم گفته می شود می تواند از طریق مهار تشکیل رگهای خونی جدید از رشد سرطان جلوگیری کند. در بعضی از جانوران، بازدارنده های رگ سازی موجب کوچک شدن تومور و از بین رفتن کامل آن شده اند.

در انسان، در حال حاضر از این ترکیبات فقط در کارآزمایی های بالینی استفاده می شود و استفاده از آنها هنوز در دست بررسی است و بیماران مبتلا به سرطان پستان، پروستات، لوزالمعده، ریه، معده، تخمدان، دهانه رحم و بعضی سرطان های دیگر از این نظر تحت مطالعه قرار گرفته اند.

۷. درمان های گیاهی

در طول قرن ها، رژیم غذایی ساده انسان ها، از گوشت، میوه ها، سبزیجات و دانه های گیاهی به غذاهای سرشار از چربی، روغن و قندها (کربوهیدراتها)ی پیچیده تبدیل شده است. کمبود و افزایش مواد غذایی، هر دو موجب بیماریهای مزمن متعدد می شوند. امروزه از بسیاری از رژیم های غذایی و مواد گیاهی برای برقراری تعادل در بهداشت تغذیه ای استفاده می شود که مکمل های غذایی و داروهای گیاهی از آن جمله هستند. طب گیاهی یا گیاه درمانی برای درمان سرطان پروستات به صورت علمی مورد بررسی قرار نگرفته است. به طور کلی، داروهای گیاهی ترکیبی موجود در بازار باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرند زیرا ممکن است موجب بروز عوارضی مانند لخته شدن خون در سیاه رگ ها، حساسیت پستان و کاهش میل جنسی شوند. به عنوان مثال نوعی مکمل متداول که در سرطان پروستات به کار میرود، موسوم به PC — SPES به دنبال هشدار موسسه غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در سال ۲۰۰۲ از بازار مصرف جمع آوری شد زیرا حاوی مواد اضافی ای بود که می توانست موجب مشکلات بهداشتی جدی شود.

مطلب پیشنهادی

جلوگیری طبیعی توسط مرد

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان   در حال حاضر دو روش پیشگیری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *