قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / سر باز کردن دمل و آبسه و کورک و خونمردگی چگونه به وجود می آید؟
ورم غده لنفاوی
ورم غده لنفاوی

سر باز کردن دمل و آبسه و کورک و خونمردگی چگونه به وجود می آید؟

سر باز کردن دمل و آبسه و کورک و خونمردگی چگونه به وجود می آید؟

درمان ورم غده لنفاوی 

-خایه سگ آبی، کوشنه (قسط) چلغوز کبوتر و خردل را در اجزاء متساوی در هم بسرش و بر گره غده مانند بگذار.

-ته نشین روغن سوسن هفت مثقال، تفاله روغن بزر کتان هفت مثقال، اصطرک، بارزد (باریجه) جواشیر و اندران از هر یک سه و نیم مثقال، مقل نرم هفت مثقال، پیه خرس یا پیه اردک یا پیه مرغ خانگی یا پیه خوک چهارده مثقال همه را در هم بسرش و مرهم بساز. کر در آبسه داخل دهان و گلو داروی ترکاننده ورم آب پز انجیر و شنبلیله

-اگر یک انجیر خشک را پخته سپس به دو قسمت تقسیم کنیم و بر روی کورک یا دمل قرار دهیم بزودی آنرا رسانده و رفع احتقان خواهد نمود.

درمان دمل و زخم

-کتیرا، تخم مرو، تخم کتان، گل بابونه، گل ختمی هر کدام یک قسمت شیر مقدار دولیتر:داروها را کوبیده با شیر پخته و حاصل چند نوبت به موضع مالیده شود.

–  جهت تحلیل دمل کافی است مقدار کمی از پودر آنغوزه را با پودر بارهنگ مخلوط نموده و در آب خمیر کرده بر محلی دمل ضماد نمایند. گذاشتن پودر آنغوزه به تنهایی یا همراه با ادویهمحلله دیگر نظیر آرد باقلا آرد نشاسته، گل ارمنی پودر شده و غیره روی دملهای چرکین بعداز شکافتن آنها جهت بیرون آمدن چرک و خون و التیام زخم آنها مفید است.

دارو باز کردن دمل و ورم بنا گوش

-چند عدد انجیر را له کرده و با آرد جو مخلوط نمودهو بر محل ورم ضماد نمایند.

دارو در آوردن خار خلیده در پوست

-مقداری برگ خشخاش را نرم سائیده و با پخته انجیرنارس مخلوط کنید و خوب مالش دهید و آن را بر محلی که استخوان ریزه یا تیغ یا خار در میان زخم یا در پوست مانده باشد ضماد نمائید در نرم شدن محیط اطراف جسم خارجی مؤثر بود و موجب سهولت در بیرون آمدن تیغ، خار یا استخوان از آن نقطه میگردد.

– ضماد انجیر پخته باعث تحلیل ورم خناریز و باعث نرم شدن عضلات و ماهیچه های سفت شده بویژه در ناحیه غدد و تومورهای سرطانی می شود.

-ضماد پخته سیر با شیر بز روی دمل جهت باز شدن آن و تحلیل ورم مفید است. همچنینضماد پودر گل ارمنی با روغن سیر بر روی دمل و ورم موجب فروکش کردن آنها می گردد.

-جمع بندی: انجیر، آرد جو، آرد شنبلیله، گل همیشه بهار، خمیر ترش، آرد خردل و عسل، پنیر مایه، گل بابونه، گندم له شده در دهان که مخلوط با آب دهان است.

-پودر آنغوزه و آرد نشاسته انزروت باضافه تخم مرو باضافه گل ختمی هر ۳ مخلوط با هم کوبیده خمیر شود روی دمل گذاشته می شود تا سرباز کند

 آبسه پستان 

گل پنیرک ۵ گرم، گل ختمی ۱۰ گرم، تخم کافشه ۱۵ گرم، آرد باقلا ۱۰ گرم، کشمش کرلی ۵ گرم، تخم شنبلیله ۱۵ گرم همه را نرم کوبیده با شیر بزند و به محل تورم ضماد کند.

سرباز کردن تومور و آبسه

-تخم ریحان ۲۰ گرم نرم کوبیده بانصف لیوان آب بپزند روی تومور ضماد کنند هر روز تکرار شود.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *