سلولیت چگونه باعث کمردرد می شود..؟؟


سلولیت چگونه باعث کمردرد می شود..؟؟

سلولیت چگونه باعث کمردرد می شود؟؟ 

  ممکن است پوست و انساج زیر آن در ناحیه کمر متورم گردند در آنصورت باز انسان به کمردرد دچار می شود. منتها این کمردرد عمیق نیست..

سیر بیماری و علائم آن

در آغاز ، بیماری بسیار سبک و تدریجی است. پوست تورم ملایمی دارد؛ در حالی که در همین زمان بافت های عمیق تر دچار تغییر و تحول و مسدود شدن شده اند. در ادامه ، قسمت های داخلی ران ها و زانوها مورد تهاجم بیماری قرار می گیرد و سپس به سرعت به طرف قوزک پا انتشار یافته و نهایتا تمام پاها را از قوزک تا زانو می پوشاند. با پیشرفت مداوم بیماری اندام های تحتانی و سطوح جانبی ران ها متورم شده و به تدریج باسن و کفل ها نیز انباشته از سلولیت می شوند.

ادامه روند بیماری و انباشته تر شدن بدن از سموم ، زمینه حجیم شدن گردن و ایجاد پشت گردن های متورم و شانه های سنگین را فراهم می آورد. در موارد نادری از پیشرفت بیماری ، انباشتگی مواد سمی به قدری طاقت فرسا است که فرد مبتلا احساس می کند در پوششی از سرب قرار گرفته و یا شلوار فلزی به تن کرده است.

ابتلا به سلولیت چگونه تشخیص داده می شود؟

در شروع بیماری وقتی محل های مورد تهاجم سلولیت را لمس کنیم، بافت ها هنوز نرم و سست هستند . پوست به آسانی حالت ارتجاعی پیدا نموده و به سهولت بلند می شود و هیچ آثاری از درد مشاهده نمی گردد. در این زمان اگر قوامی هم وجود داشته باشد، متمایز نمودن آن از مواد آبکی یا چربی بسیار دشوار است. تنها نشانه ای که وجود دارد ، محل بروز می باشد؛ چرا که سلولیت بیشتر در نواحی داخلی ران ها و زانوها ایجاد می شود.

به تدریج که بیماری ادامه می یابد، اگر پوست را بین دو انگشت خود گرفته و به طور ملایمی فشار دهیم، بیمار احساس درد می کند. اگر پوست محل دردناک را با دقت بیشتری بررسی کنیم، مشاهده خواهیم نمود که ظاهر پوست زبرتر، رنگ آن متمایل به خاکستری و سردتر از نقاط دیگر بدن است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد