قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / سنگینی گوش چه علائمی دارد؟ دلیل ایجاد آن چیست؟
کم شنوایی
کم شنوایی

سنگینی گوش چه علائمی دارد؟ دلیل ایجاد آن چیست؟

 سنگینی گوش چه علائمی دارد؟ دلیل ایجاد آن چیست؟

سنگینی گوش

یکی از دلایل کم شدن شنوایی، مصرف قند زیاد است که قند خون را به سرعت بالا و پایین میبرد، آنوقت گوشهای شما نمی توانند خود را با نوسانات قند خون در بدنتان منطبق کنند و در نتیجه شنوایی تان کاهش مییابد. اکثراً ثقل سامعه یا سنگینی گوش یا کم شنوایی (صدا را ضعیف شنیدن) به علت بخارات معده و غلبه و ازدیاد صفرا است. خوردن آش آبغوره، لعاب به دانه، رب به ترش، رب غوره، آب زرشک، شربت سکنجبین بایخ، آب دمکرده ی بابونه ی شیرازی، شیرین بیان، زالزالک و ذغال اخته ی فرنگی نیز مفید خواهد بود.

درمان گیاهی سنگینی گوش

  • برای درمان آن، وسط تراب بزرگی را خالی کنید، بعد آن را داخل ترب خالی شده بریزید و یک قاشق چای خوری سرکه و یک قاشق شربت خوری روغن کنجد به آن اضافه کنید و آنها را مخلوط کنید. سپس آن ترب را در وسط ظرف آب قرار دهید (به طوری که کج نشود و واژگون نگردد) ظرف را حرارت دهید تا بجوشد به طوری که در اثر جوش خوردن، مایع داخلی ترب پخته خواهد شد. بعد ترب را از آب بیرون آورید و درب آن را ببندید و دور آن را گل بگیرید، در تنور نانوایی یا داخل فر یا میان آتش گذاشته تا بپزد و بعد از پخته شدن گل ها را دور بریزید و روغن وسط تراب را در ظرفی تمیز بریزید و نگهدارید، هر صبح، ظهر و شب، هر مرتبه دو قطره از آن را در گوش بچکانید. سنگینی یا کم شنوایی گوش به کلی بهبود مییابد.
  •  هر صبح، ظهر و شب و هر مرتبه دو تا سه قطره زهره ی گاو را داخل گوش بچکانید، بسیار نافع است.
  •  آب مرزه ی تازه را بگیرید و داخل گوش بچکانید.
  •  هر صبح، ظهر و شب، هر بار ۲ قطره سرکه داخل گوش بچکانیدمقداری سرکه در یک قوری چینی یا پیرکس بریزید و بجوشانید و از لوله ی آن به گوش بخوردهید و هر صبح، ظهر و شب این عمل را تکرار کنید.
  •  هر صبح، ظهر و شب ۱ قاشق سوپخوری آب پیاز بنوشید و ۱ قطره هم داخل گوش بچکانید.
  • یک قطعه ی کوچک پنبه را در آب سیر تازه، مرطوب و در گوش بگذارید و پس از ۱۰ دقیقه بردارید. هر چند روز یک بار، یک مرتبه تکرار کنید.

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *