سنگ کلیه خود را باگیاه آفتاب پرست خورد کنید


سنگ کلیه خود را باگیاه آفتاب پرست خورد کنید

گیاه آفتاب پرست

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی آفتاب پرست است .نام های دیگر  گیاه آفتاب پرست در طب سنتی عبارت است از :گل آفتاب پرست - آفتابگردک-دوارالشمس- صامری آفتاب پرست گیاهی است از خانواده یگاوزبان Boraginaceae علفی و یک ساله به شکل بوته ای با ساقه های چوبی. ساقه ی آن کوتاه و پوشیده از پرز غباری و بلندی آن به ده تا هفتاد سانتیمتر میرسد و خیلی پرشاخه ومنشعب است. برگهای آن کامل ،بیضی، نوک تیز و در تماس با دست زبر و خشن با دمبرگ شبیه برگ شیب و کمی کوچکتر ازآن می باشد. گلهای آن مجتمع خوشه ای سفید مایل به زرد و بدون بو و خمیده شبیه  عقرب است. این گیاه در تمام طول تابستان گل میدهد و در مناطق با آب و هوای مدیترانه ای جنوب اروپا و جنوب غربی آسیا و شمال آفریقا و ایران میروید. در ایران بیشتر در موستان ها و کناره ی جاده ها و اراضی سنگلاخ و همچنین در همدان دیده می شود. این گیاه دارای گونه های متعدد می باشد.طبیعت  آفتاب پرست گرم و خشک است و درجه ی حرارت آن بیشتر از درجه ی خشکی آن میباشد.

 خواص گیاه افتاب پرست در طب سنتی

درمان گیاهی سم عقرب 

اگر آب چهار عدداز  سرشاخه های گلدار و تازهای آن که شامل برگ و تخم نیز باشد بگیرید و با عسل شیرین کنید و بخورید، محلل و مسهل بلغم و صفراوقاعده آور است و اگر با سرکه مخلوط و خورده شود، برای رفع سمیت عقرب مفید است.

درمان گیاهی ستگ کلیه 

۲۰ تا ۳۰ گرم برگ و سرشاخه های گلدار گیاه را در یک لیتر آب جوش دم کنید و آب صاف کرده ی آن را هر صبح و ظهر و شب یک فنجان بنوشید. سنگ کلیه را دفع میکند.

درمان گیاهی زگیل و اگزما 

تازه ی آن را بکوبید و ضماد کنید. برای رفع انواع زگیل و اگزما مفید است. تذکر: این گیاه برای طحال مضر است و مصلح آن  عسل می باشد.

تخم آفتاب پرست

خواص تخم افتاب پرست در طب سنتی

درمان گیاهی سنگ مثانه

هشت گرم از آن خورده شود، سنگ مثانه را دفع میکند.آب دم کرده ی ان را بنوشید. تب را قطع میکند. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد