خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / سه روش درمان اسهال با عسل
عسل و اسهال
عسل و اسهال

سه روش درمان اسهال با عسل

سه روش درمان اسهال با عسل

عسل و درمان اسهال

نسخ متعددی برای درمان اسهال توسط عسل وجود دارند:

• ۱۰ تا ۱۲ گرم میوه های راج را که تازه یا خشک باشد در صد گرم آب بریزید. ظرف محتوی آن را ۱۲ ساعت بگذارید بماند. بعد آن را در صافی بریزید و فشار دهید تا آب آن گرفته شود، این محلول را با عسل شیرین سازید. هنگامی که مبتلا به اسهال شدید، یک مرتبه آن را بخورید از اسهال شفا می یابید.

• ۳۰ تا ۵۰ گرم پوست درخت شاه بلوط هندی را که خشک کرده اید در ظرفی که در یک لیتر آب سرد دارد بریزید. ظرف را روی آتش بگذارید تا جوش آید و ۱۲ دقیقه بجوشد. بعد آن را از روی آتش بردارید و ۵ دقیقه بگذارید دم بکشد. سپس، صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز دویا سه فنجان از آن را قبل از صرف غذا بنوشید. (جوشانده  پوستشاه بلوط هندی انواع قولنج را آرام کرده و قوت و نیروی روده ها را بازمی گرداند.)

  • ۲۵ تا ۵۰ گرم گل مینای چمنی را که تازه چیده اید، در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا یک الی دو دقیقهبجوشد. بعد، آن را از روی آتش بردارید و ۱۵ دقیقه دم کنید. بعد، آن راصاف کنید و با عسل شیرین سازید و در طول روز ۴ تا ۵ بار هر بار نیمفنجان از آن را بنوشید. (نوشیدن این دم کرده اعمال رودهها را زمانی کهورم داشته باشید منظم خواهد کرد.)
  • ۲۰ گرم ریشه  ترشک تازه را که تکه تکه بریده اید در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و یک ربع بجوشد بعد آن را از روی آتش بردارید و زمین بگذارید تا دوازده دقیقه به حال خودش بماند و دم بکشد. سپس آنرا صاف کنید و با عسل شیرین سازید و کم کم آن قدر آن را در طول روز بخورید که هر دوازده ساعت یک فنجان از آن نوشیده باشید.
  •  ۳۰ گرم پوست درخت تامول را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا دوازده دقیقه بجوشد بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و یک فنجان صبح ناشتا و یک فنجان بعدازظهر بنوشید. اگر مبتلا به اسهال عادی و یا اسهال خونی بودید درمانمی شوید.
  • کسانی که دچار ورم روده هستند و یا گاه به گاه قولنج می کنند و یا دچاراسهال می شوند برای معالجهٔ آن باید پانزده تا سی گرم گل خشک هزار چشمرا در یک لیتر آب جوش به مدت دوازده دقیقه دم کنند و بعد آن را صافکرده و با عسل شیرین سازند و هر روز سه فنجان از آن را بنوشند.الف: پوست، گوشت و هسته  انگور را کوبیده با هم وزن خود عسلمخلوط نموده و روزی سه قاشق غذاخوری مصرف نمایید. برای درمان اسهال خونی بسیار نافع است.

    ب: بقراط حکیم خوردن کلم پخته با عسل را در رفع دیسانتری موثرمیداند.

telegram

همچنین ببینید

راسن

درمان سرما خوردگی با گیاه راسن…

درمان سرما خوردگی با گیاه راسن…   این گیاه و ریشه آن برای درمان بسیاری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *