قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / سه روش درمان اسهال با عسل
عسل و اسهال
عسل و اسهال

سه روش درمان اسهال با عسل

سه روش درمان اسهال با عسل

عسل و درمان اسهال

نسخ متعددی برای درمان اسهال توسط عسل وجود دارند:

• ۱۰ تا ۱۲ گرم میوه های راج را که تازه یا خشک باشد در صد گرم آب بریزید. ظرف محتوی آن را ۱۲ ساعت بگذارید بماند. بعد آن را در صافی بریزید و فشار دهید تا آب آن گرفته شود، این محلول را با عسل شیرین سازید. هنگامی که مبتلا به اسهال شدید، یک مرتبه آن را بخورید از اسهال شفا می یابید.

• ۳۰ تا ۵۰ گرم پوست درخت شاه بلوط هندی را که خشک کرده اید در ظرفی که در یک لیتر آب سرد دارد بریزید. ظرف را روی آتش بگذارید تا جوش آید و ۱۲ دقیقه بجوشد. بعد آن را از روی آتش بردارید و ۵ دقیقه بگذارید دم بکشد. سپس، صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز دویا سه فنجان از آن را قبل از صرف غذا بنوشید. (جوشانده  پوستشاه بلوط هندی انواع قولنج را آرام کرده و قوت و نیروی روده ها را بازمی گرداند.)

  • ۲۵ تا ۵۰ گرم گل مینای چمنی را که تازه چیده اید، در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا یک الی دو دقیقهبجوشد. بعد، آن را از روی آتش بردارید و ۱۵ دقیقه دم کنید. بعد، آن راصاف کنید و با عسل شیرین سازید و در طول روز ۴ تا ۵ بار هر بار نیمفنجان از آن را بنوشید. (نوشیدن این دم کرده اعمال رودهها را زمانی کهورم داشته باشید منظم خواهد کرد.)
  • ۲۰ گرم ریشه  ترشک تازه را که تکه تکه بریده اید در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و یک ربع بجوشد بعد آن را از روی آتش بردارید و زمین بگذارید تا دوازده دقیقه به حال خودش بماند و دم بکشد. سپس آنرا صاف کنید و با عسل شیرین سازید و کم کم آن قدر آن را در طول روز بخورید که هر دوازده ساعت یک فنجان از آن نوشیده باشید.
  •  ۳۰ گرم پوست درخت تامول را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا دوازده دقیقه بجوشد بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و یک فنجان صبح ناشتا و یک فنجان بعدازظهر بنوشید. اگر مبتلا به اسهال عادی و یا اسهال خونی بودید درمانمی شوید.
  • کسانی که دچار ورم روده هستند و یا گاه به گاه قولنج می کنند و یا دچاراسهال می شوند برای معالجهٔ آن باید پانزده تا سی گرم گل خشک هزار چشمرا در یک لیتر آب جوش به مدت دوازده دقیقه دم کنند و بعد آن را صافکرده و با عسل شیرین سازند و هر روز سه فنجان از آن را بنوشند.الف: پوست، گوشت و هسته  انگور را کوبیده با هم وزن خود عسلمخلوط نموده و روزی سه قاشق غذاخوری مصرف نمایید. برای درمان اسهال خونی بسیار نافع است.

    ب: بقراط حکیم خوردن کلم پخته با عسل را در رفع دیسانتری موثرمیداند.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *