قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / سه سوته جوش هایتان را درمان کنید.
جوش صورت
جوش صورت

سه سوته جوش هایتان را درمان کنید.

سه سوته جوش هایتان را درمان کنید.

جوش صورت

خودداری از چرب کردن سر و صورت : همان گونه که از مصرف صابون های چرب خودداری می کنید از مصرف محلول های چرب، تونیک یا کرم مخصوص سروصورت بپرهیزید. دکتر توماس دی. گریفین (متخصص امراض پوست بیمارستان گرجوئیت در فیلادلفیا) میگوید مصرف مواد مذکور باعث افزایش چربی در منافذ پوست میگردد. وی توصیه می کند جهت جلوگیری از انسداد منافذ پوست، از کرم های ضدآفتابی استفاده شود که ضد انسداد منافذ و جوش هستند.

تغذیه مناسب : علی رغم وجود هیچ گونه مدرک ویا توجیه علمی، متخصصین امراض پوستی عقیده دارند از لحاظ فیزیولوژیکی تعدادی از افراد به مصرف بعضی از غذاها از جمله صدف دریایی، شیر و حتی آجیل حساسیت دارند. البته دکتر رامسی معتقد است در هیچ یک از مطالعات انجام شده تأثیر فوق به اثبات نرسیده است. درصورتی که افراد خود احساس می کنند مصرف غذاهای خاصی باعث رویش جوش در پوست آنها می گردد، توصیه اغلب متخصصین امراض پوستی پرهیز ازمصرف غذاهای مذکور است

حفظ سلامتی بدن : یکی از مهمترین سلاح ها در مقابله با جوش حفظ سلامتی بدن است که با استراحت کافی، رژیم غذایی متعادل و ورزش حاصل را می شود. دکتر شالی تا معتقد است آنچه برای بدن مفید است برای پوست هم مفید میباشد.

احتیاط در تراشیدن صورت : مردانی که به جوش صورت دچارند لازم است در تراشیدن ریش دقت نمایند. به عبارت دیگر به گفته دکتر رامسی بهتر است از موبرهای خمیری شکل و یا تمیز کننده های خمیری شکل استفاده کنند. دکتر شالی تا معتقد است به جای تیغ می توان از ماشین های ریش تراش برقی استفاده کرد که کمتر باعث خراش پوست می گردد. وی استفاده از کرم های ضد باکتری موجود در داروخانه ها را توصیه می کند

صبور باشید : درمان یا التیام جوش صورت با توجه به شدت آن حتی زیر نظر متخصصین نیازمند زمان (هفته ها و یا ماه ها) است. بنابراین لازم است صبور باشید و از فشار دادن یا کندن جوش ها خودداری کنید که بر التهاب آن می افزاید.و زمان درمان را طولانی تر می کند .

درمان جوش صورت

در صورت ابتلا به جوش صورت به ویژه نوع پایدار، چرکی و مسری آن، علم جدید محصولاتی را فراهم آورده است که در مجموع به درمان جوش کمک می کند مهم ترین آنها داروهای موجود در داروخانه است که دارای بنزول یا اسید سالیسیلک است که بدون تجویز پزشک قابل تهیه است. طبق دستورالعمل روی جلد عمل کنید. داروهای مذکور از چربی پوست میکاهد و منافذ رویش مو در پوست را باز  میکند. در صورت عدم تأثیر آنها به متخصصین امراضں پوستی مراجعه کنید. دکتر جان اف. رومانور (استادیار بالینی امراض پوستی مرکز پزشکی کرنل – بیمارستان نیویورک) معتقد است درمان حرفه ای احتمالا مصرف یک آنتی بیوتیک خوراکی است که همراه ترکیبی از ترتینوئین یا Retin A است. مصرف این دارو در شکل پماد برخلاف سایر داروهای رایج با نفوذ در منافذ رویش مو مانع تشکیل جوش در عمق پوست میگردد.

میزان شیوع : مطالعه انجام شده نشان می دهد ۳ درصد مردان آمریکایی بین سنین ۱۴ تا ۴۴ سالگی به جوش صورت مبتلا ولی در ۹۰ درصد موارد جوش ها تا سنین بالای ۲۵ سالگی ادامه مییابند.

عوامل مؤثر: عبارت است از توارث، استرس و احتمالامصرف بعضی از غذاها

ادامهسه سوته جوش هایتان را درمان کنید. قسمت سوم

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *