قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / سه عامل خطرزا برای جان مادر درمواقع زایمان
عوامل خطرزا برای جان مادر درمواقع زایمان
عوامل خطرزا برای جان مادر درمواقع زایمان

سه عامل خطرزا برای جان مادر درمواقع زایمان

سه عامل خطرزا برای جان مادر درمواقع زایمان

عوامل خطرزا برای جان مادر درمواقع زایمان

عواملی که در صورت عدم مراجعه به پزشک متخصص و پیشگیری از عوارض زایمان، جان مادر به خطر میافتد، عبارتند از: خونریزی: بیشترین علت مرگ و میر مادران در هنگام وضع حمل خونریزی میباشد. به همین علت هر خانم حامله به مجرد دیدن خون فورا باید به پزشک مراجعه کند. این خونریزی ممکن است قبل از شروع دردهای زایمان و یا هنگام شروع آن و یا پس از زایمان باشد.

خونریزی قبل از شروع وضع حمل بیشتر به علت جلو قرار گرفتن جفت نسبت به جنین (جفت سرراهی) و جدا شدن جفت قبل از موقع در رحم مادر است. عوامل مزبور ممکن است در موقع وضع حمل نیز سبب خونریزی شوند. همچنین پاره شدن رحم و پارگیهای مهبل که در اثر عدم مراجعه به پزشک متخصص گاهی پیش می آید از عوامل خونریزی در موقع وضع حمل است. عواملی که پس از آمدن جنین نیز سبب خونریزی می شود، علاوه بر پارگی های رحم و مجرای تناسلی بیشتر به علت باقی ماندن تکه ای از جفت در رحم است.

img18291644

بیماریهای قلبی : جلوگیری از بارداری درخانم هایی که به بیماری قلبی پیشرفته مبتلا میباشند، بسیار ضروری است. زیرا اغلب در هنگام زایمان اتفاقات ناگواری که اکثرا منجر به مرگ می شود، برای آنان میافتد.

عفونت: علت عفونت، اکثراً در اثر پاره شدن کیسه آب قبل از موقع است که سبب راه یافتن میکروبها به داخل پرده آمنیوتیک می شود. عواملی که سبب پاره شدن کسیه آب می شوند عبارتند از: مقاربت در ماههای آخر حاملگی به خصوص ماه نهم، همچنین عوامل دیگری از قبیل، تنگی لگن و نماهای غیر طبیعی جنین سبب پاره شدن کیسه آب قبل از موقع می شوند.

غش حاملگی (اکلامپسی)

گاهی اوقات در خانمهایی که در دوران بارداری به پزشک مراجعه نکرده اند، این مورد مشاهده شده است به خصوص در بار اول بارداری فراوان تر است. علت واقعی آن به درستی روشن نشده است. فقط نکته ای که باید خانمها بدانند این است: قبل از این که زنی به مرحله غش حاملگی برسد، نشانه هایی از قبیل: ورم، البومین و فشار خون موجود بوده است که اگر درمان نشود به غش حاملگی منجر می شوند.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *