قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / سوختگی با مایعات داغ،شایع ترین سوختگی!!!
سوختگی با مایعات داغ
سوختگی با مایعات داغ

سوختگی با مایعات داغ،شایع ترین سوختگی!!!

سوختگی با مایعات داغ،شایع ترین سوختگی!!!

سوختگی با مایعات داغ

سو ختگی ها اغلب از طریق تماس مستقیم با اشیای داغ مانند فر، گاز یا برق صورت میگیرد، اما سوختگی از طریق مایعات، توسط مایعات داغ و یا بخار مایعات ایجاد می شود.

از مشخصه های بارز آن شدت سوختگی را میتوان به درجات مختلف، طبقه بندی نمود؛

سوختگی درجه  ا؛ این سوختگی در واقع تنها سطح روی پوست را تحت تاثیر قرار داده است. لذا بدون هیچ گونه زخم و اثری بهبود می یابد (به عنوان مثال آفتاب سوختگی)

سوختگی درجه A2؛ در این نوع سوختگی تاول تولید می شود و سطح زیرین پوست نیز دچار سوختگی می شود. این نوع سوختگی نیز بدون هیچ گونه جای زخم، بهبود مییابد.

سوختگی درجه  B۳ : در این نوع سوختگی رگ های خونی نیز آسیب دیده اند. لذا این نوع سوختگی ها حتما جایی روی پوست باقی می ماند.

سوختگی درجه ۳: پوست دچار لکه های خاکستری تا سفید رنگ و کاملا آسیب دیده است. شخص مصدوم هیچ گونه احساس دردی ندارد، به این دلیل که عصبهای پوست نیز تخریب و از بین رفتهاند. این نوع سوختگی حتماً نیازمند درمان کلینیکی می باشد. عموماً و اغلب باید از پیوندپوست استفاده کرد.

اگر بیش از پانزده درصد از بدن (به صورت سطح بدن) دچار سوختگی شود و یا این که سوختگی عمیق باشد، امکان بروز خطر شوک نیز وجود دارد. هر چه میزان درد در هنگام سوختگی کمتر باشد به همان اندازه پیشبینی وضع بعدی و.یشرفت سوختگی نیز بیشتر است

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *