قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / سوزاک;بیماری جنسی که به راحتی قابل درمان است.
سوزاک
سوزاک

سوزاک;بیماری جنسی که به راحتی قابل درمان است.

سوزاک;بیماری جنسی که به راحتی قابل درمان است.

سوزاک

در اثر بعضی عوامل مانند نزدیکی بااشخاصں ناپاک و مبتلا و یا از جهات دیگر شخص به بیماری سوزاک یا سوزنگ مبتلا خواهد شد. این بیماری یکی ازامراض مُسری به شمار میرود. اگر خدای نا کرده به هر دلیل به این بیماری مبتلا شدید از مقاربت و انزال منی به کلی صرف نظر کرده و تامدت زیادی پس از بهبودی نیز پرهیز را ادامه دهید و حتی مصرف دارو را تا مدتی پس از بهبودی تکرار کنید، تا  هیچ میکروبی باقی نماند. در صورت مبتلا شدن باید از خوردن غذاهای بودار، سرخ کرده ها، شیرینی های قنادی، تخم مرغ، بادنجان، انگور، خرما، پسته و مارچوبه، ادویه جات و نارگیل پرهیز کنید.

درمان سوزاک

پس از هر مرتبه دفع ادرار و پس از شستشوی مجرای ادرار داخل مجرا را با محلول پر منگنات دو پتاسی و به وسیله  آب دوزک، شستشو دهید و از  خوراکی هایی که برای سوزاک مفید و درمان کننده  هستند، بیشتر استفاده کنید، مانند: غذاهای رقیق، آش تمرهندی رقیق، خوراکی هایی که طبیعت خنکی دارند، آش بلغور، آش آلوچه براقانی، آلبالو، شربت آلبالو، آب دم کرده آلبالو، آب دمکرده تمرکجرات، لعاب اسپرزه، عرق بید، دوغ، آبلیمو، کاهو، گیلاس، خاکشیر، قدومه، مامیران و گلپر همچنین به عنوان درمان می توانید به مدت ۴۰ روز؛ صبح، ظهر و شب، هر مرتبه ۱ مثقال شوره قلم کوبیده شده را با مقداری ماست مخلوط کرده و قبل از هر غذا بخورید.

 به مدت ۴۰ روز، روزی ۱ عدد کاج خرد کرده را با ۲۰ گرم ذم گیلاس مخلوط کنید، بجوشانید و آب صاف کرده  آن را بنوشید.

هر روز گل خطمی، سفید، گل بافنشه، عناب، نیم کوب شده، خارخاسک و تاجریزی را به مقدار مساوی بجوشانید و آب صاف کرده آن را بنوشید.

مغز هسته آلبالو، مغز تخم خیار، مغز تخم هندوانه و شیرخشت همه را با هم به نسبت مساوی بسایید و خمیر کنید و هر صبح و شب به شکل یک سوزن، باریک درست کرده و در مجرای ادرار داخل کنید

 عدس را بجوشانید و آب آن را با آب مغز خیار و آب جوشانده  جو  (ماء الشعیر) مخلوط کرده و کمی قره قروت (غار) در آن حل کنید. صبح، ظهر و شب، هرمرتبه یک فنجان بنوشید.

هر صبح و شب ۱ مثقال کبابه چینی را بجوشانید و آب صاف کرده  آن را بنوشید.

 هر روز ۴ عدد حبا بلودومتیل میل کنید. طرز ساختن حبا بلودومتیل از این قرار است: بلودومتیل ۵ سانتی، اوروتروپین ۲۵ سانتی، سال ۳۰ سانتی و بنزوات دوسود ۳۰ سانتی، (مقدار فوق برای ساختن یک حاب می باشد).

 آرژیرل ۱ گرم، استات دوپلمپ ۱ گرم، روغن و از لین ۱۰ گرم، همه را مخلوط کرده و هر صبح، ظهر و شب و هر بار کمی از آن را مانند مغزی مداد، باریک کنید و داخلی مجرای ادرار قرار دهید.

 آرژیرل را با ۲۵٪ سانتی بر دو کاکائو مخلوط کرده و قلمهایی که به نازکی سوزن خیاطی باشد، درست کنید و آرام آرام در داخل مجرای بول بگذارید.

 مقدار ۵۰ سانتی بورومورد و ۵۰ سانتی کامفر (کافور) را در دو کپسول قرار داده و شبی یک کپسول آن را هنگام خواب میل کنید.

 تئوبرو مین، دیورتین و بنزوات دوسود از هر کدام ۱۵ سانتی را در کپسول ریخته و روزی ۳ کپسول میل کنید.

 رزرسین و سولفات دوزنگ از هر کدام ۱ گرم را با ۴۰۰ گرم آب جوشیده شده مخلوط کرده و با آن مجرا را شستشو دهید. همه روزه باید به وسیله  خوردن آبلیمو و آبغوره که بول را زیاد میکنند، مجرا را شستشو دهید.

 سولفات دوزنگ، ۲ گرم، استات دو پلمب ۲ گرم، الدانم ۳۰ قطره، آب جوشیده ۶۰۰ گرم، همه را مخلوط کرده و روزی ۳ تا ۵ مرتبه مجرا را با آن شستشو دهید.

 برای تهیه  یک حباب، سال ۳۰٪ سانتی، بنزوات دو سود ۲۰٪ سانتی، اوراتروپین ۲۵٪ سانتی و بلودومتیل ۵٪ سانتی. بدین طریق ۳۰ حبا تهیه کرده و روزی ۵ حبیب به مرور و به فاصله های  مساوی میل کنید  جهت سوزاک بسیار موثر است 

بم دوکو پاهو ۲۰٪ سانتی، پودر کوبب ۲۵٪، نیترات دو پتاسی ۲۰٪ و اسانس سانتال ۱۰ قطره برای یک حب تهیه کنید. این مقدار برای ساختن یک حب است برای هر تعداد حب که لازم دارید، مواد آن را تهیه و بسازید و روزی ۳ حب را میل کنید، جهت سوزاک بسیار نافع است.

حب، کوپا هو بسیار در مرض سوزاک مؤثر و نافع است. طرز ساختن آن بدین قسم است: بم دوکو پاهو ۲۰ سانتی، پودر کویب ۲ سانتی، نیترات دو پتاس ۲۰ سانتی و اسانس سانتال ۳ قطره، (برای یک حب یا یک کپسول)، مواد لازم برای ۲۴حب یا کپسول را تهیه و بسازید و روزی ۳ کپسول میل کنید.

 هر روز ۳۰ گرم برگ و ریشه  توت فرنگی را در یک لیتر آب بجوشانید و آب صاف کرده  آن را بنوشید.

 سه قاشق سوپخوری تخم کتان را در یک لیتر آب بجوشانید و آب آن را بنوشید.

 روزی سه بار و هر مرتبه یک قاشق مرباخوری برگها یا میوه  گلپر را در یک استکان اب جوش دم کنید و آب صاف کرده  آن را بنوشید.

 تاجریزی، مخلصه، شاه تره، کوکنار، کاکنج، کبابه چینی، تخم گشنیز، تخم خرفه، تخم کاهو، تخم کاسنی، تخم خشخاش، بالنگو، گل پنیرک و گل بنفشه از هر کدام ۱۰ گرم، همه را نرم بسایید و روزی ۸ قاشق چایخوری از آن را تدریجاً با آب سرد و شکر مخلوط کنید و بخورید و یا به صورت خشک در دهان بریزید و با آب میل کنید.

برگ شاهدانه را روزی چند مرتبه مانند چای دم کنیدو آب صاف کردہ آن رابنوشید۔

 پولکهای مغز فلوس، برگ خرفه، برگهای تازه  گل خطمی، گل های خطمی تازه، تمرهندی و جو مقشر شده را بجوشانید، بعد با شربت نیلوفر مخلوطمساوی میل کنید و روزی سه مرتبه و هر بار مقداری از آن را میل کنید

عرق خرفه، گلاب، شیره  چهار تخمه، آبجوشانده گل خطمی و ریشه  شیرین بیان را با هم مخلوط کرده و روزی سه مرتبه میل کنید.

 لعاب اسپرزه، لعاب به دانه، لعاب تخم خطمی،شیرہ چهار تخمه، شربت بنفشه و ماءالشعیر میل کنید 

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *