سوزش  قلب چیست  ، آیا خطر د ارد …..؟؟


سوزش  قلب چیست  ، آیا خطر د ارد …..؟؟

سوزش  قلب چیست  ، آیا خطر د ارد .....؟؟

 این عارضه یکنوع اختلال هاضمه است و ابداً به قلب مربوط نیست و علت این نامگذاری آنست که انسان درد را در سینه و نزدیک قلب حس میکند. این سوزش قلب بیشتر در بانوان در سه ماهه آخر آبستنی دیده می شود در این هنگام جنین که در حال رشد است بطرف بالا و به معده فشار می آورد ممکن است حرکات عادی معده را در هنگام هضم غذا دستخوش اختلال کند برای رفع این عارضه داروهائی وجود دارد بپزشک مراجعه کنید و تجویز دارو را از او بخواهید نوشابه های گازدار مانند پپسی و غیره نیاشامید مگر به تجویز پزشک باشد.

علائم همراه با سوزش در قفسه‌ سینه

توجه به سایر علائمی‌ که در قفسه‌ سینه یا دیگر نقاط بدن خود دارید، می‌تواند به شما کمک کند که دلیل اصلی سوزش قلب و سوزش در قفسه‌ی سینه خود را تشخیص دهید و بدانید چه روش درمانی برای شما مناسب‌تر است.
درد یا سوزش قلب هیچ ارتباطی با بیماری‌های قلبی ندارد. اگرچه علائم آن بیشتر با حملات قلبی اشتباه گرفته می‌شود، ‌اما این سوزش ناشی از برگشت محتویات معده به مری است. این مشكل می‌تواند در هر سنی ایجاد شود،‌ اما در افرادی كه بیش از 60 سال دارند شایع‌تر است و به نظر می‌رسد كه درد یا سوزشی كه در این قسمت از دستگاه گوارش احساس می‌كنیم، بیش از هر چیز با غذایی كه خورده‌ایم، ارتباط داشته باشد.
در این وضعیت اسید معده وارد مری شده و موجب سوزش بافت این بخش از دستگاه گوارش می‌شود و در نتیجه شما احساس می‌كنید كه قفسه سینه شما می‌سوزد. مری فاقد بافت پوششی ضخیمی است كه از بافت معده در برابر اسید ترشح شده در محفظه معده محافظت می‌كند.
پرخوری از شایع‌ترین علل احساس سوزش در قفسه سینه است، با افزایش محتویات درون معده، بخشی از اسید معده وارد مری می‌شود. وقتی شما بلافاصله پس از خوردن غذا می‌خوابید این وضعیت تشدید خواهد شد، چرا كه در چنین وضعیتی، نیروی جاذبه نمی‌تواند عامل موثری برای جلوگیری از بازگشت اسید معده به مری باشد.البته باید توجه داشته باشید غذاهای چرب، كافئین، نوشیدنی‌های الكلی و همچنین شكلات از جمله مواد غذایی هستند كه ترشح اسید معده را افزایش می‌دهند و در نتیجه خوردن این گروه از مواد غذایی می‌تواند عامل موثری در سوزش قفسه سینه باشد. در چنین مواردی خوردن داروهای ضداسید معده یا نوشیدن مقداری آب حاوی جوش‌شیرین می‌تواند اسیدمعده را تا حدودی خنثی كند.
اما اگر این اتفاق همیشه موجب ناراحتی شما می‌شود، بهتر است به پزشك معالج مراجعه كنید. سوزش قفسه سینه در این شرایط معمولا یك ساعت پس از خوردن غذا آغاز شده و گاهی تا چند ساعت ادامه پیدا می‌كند، درد یا سوزش شدید قفسه سینه می‌تواند به پوشش مری آسیب رسانده و احتمال ابتلا به سرطان مری را افزایش دهد. اگر اسید معده وارد نای شود، منجر به تنگی نفس و بروز علائمی شبیه ابتلا به آ‌سم و همچنین گرفتگی صدا خواهد شد.درمان دارویی می‌تواند راهكار موثری برای كاهش میزان ترشح اسید معده باشد و حتی در موارد بسیار شدید ابتلا به این وضعیت نیز ممانعت از پرخوری، مصرف نوشیدنی‌های الكلی، حذف موادغذایی حاوی كافئین و همچنین غذاهای چرب می‌تواند بهترین راه برای تشدید بیماری باشد. اگر این وضعیت برای طولانی‌مدت ادامه داشته باشد، می‌تواند نشانه ابتلا به بیماری‌هایی مانند زخم معده باشد.
اما به توصیه پزشكان، اگر سوزش قفسه سینه با علائمی مانند تنگی نفس، افزایش تعریق، تهوع، احساس سرما و رطوبت یا احساس درد در دست و گردن همراه باشد ممكن است حمله قلبی رخ داده باشد كه در چنین مواردی باید در كوتاه‌ترین زمان ممكن به پزشك مراجعه كرد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد