قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / سوزش معده راچگونه درمان کنیم؟
سوزش معده
سوزش معده

سوزش معده راچگونه درمان کنیم؟

سوزش معده راچگونه درمان کنیم؟

سوزش معده

رعایت موارد زیر در طی مدت زمان کوتاهی میتواند به برطرف شدن سوزش و درد معده  شما کمک کند : یک لیوان شیر گرم و رقیق شده بنوشید. میتوانید یک تکه نان سفید بدون هیچ گونه مواد افزودنی بخورید. از این طریق اسید معده خنثی می شود و مواد اسیدی در خمیر غذاهایی کبه ما خوردهایم (مواد غذایی که در معده به صورت خمیر در آمده اند) تقلیل مییابد و حالت سوزش کم می شود. براساس همین قاعده و اصل نیز خیلی از داروهای ضد ترشی و سوزش معده نیز تأثیر می کنند.

درمان سوزش معده

نوشیدن آب کلم سفید به صورت دوره ای برای درمان سوزش معده بسیار مفید است. یک الی دو هفته هر روز نیم لیتر آب کلم سفید را بنوشید. چای بابونه باعث تسکین و آرام کردن پوشش مخاطی معده شده و باعث تقلیل تولیدات اسیدی می شود.  جوشانده بابونه، تخم کتان، نعناع و شیرین بیان باعث از بین رفتن تحریکات معده می شوند و برای درمان ترش کردن و سوزشی معده در اثر عصبانیت و استرس بسیار مفید هستند.

داروهای پیشنهادی ماقبل از هر چیز داروهایی هستند که حاوی اسید آمگین باشند. از جمله این داروها میتوان به قرص ها، ژل ها، امولوسیونهایی که به عنوان داروهای مؤثر حاوی آلومینیوم کلسیم و منیزیم و یا مخلوطهایی از داروهای مؤثرتر که حاوی هیدروتالسیت و ما گالدرات هستند. اشاره نمود. آنها باعث ساخت ژل در محیط اسیدی معده می شوند که از پوششں مخاطی معدہ حفاظت می کند. وقتی شما برای درمان درد و ناراحتی معده ی خود از قرص استفاده می کنید، باید آن را به آرامی و با صرف وقت بجوید؛ زیرا تنها در این صورت است که خاصیت و اثر خود را به شکل کامل نشان میدهد. بهترین روش این است که یا بعد از صرف غذا و یا قبل از رفتن به بستر بخورید. چون امکان دارد مصرف دیگر داروها تأثیر این داروها را خنثی کند. حتماً برگه توضیحات همراه با دارو را مطالعه فرمایید و اگر مجبورید داروه ـ ای مختلف را همزمان با هم مصرف می کنید، دقت کنید انها را در ساعت های مختلفی از روز مصرف کنید.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *